Strony: [1] 2 3 4
  Drukuj  
Autor Wątek: Olejowanie włosów  (Przeczytany 12329 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
rufek
UNO

« : Lipiec 23, 2011, 09:23:07 »

Zakladam nowy watek, bo jestem po swoim pierwszym olejowaniu wlosow olejem parachute. I juz widac roznice  cheesy Jestem w szoku. Na dodatek olej trzymalam tylko jakas godzine, pod folia. I wlosy sa lepiej nawilzone. Pozostawione bez suszary, te suche ladnie poskrecaly mi sie w fale, a te nietkniete farba wrecz w spiralki   Taniec

W niedziele kolejne seans, tym razem bedzie amla gold.

rzastin
UNO

« Odpowiedz #1 : Lipiec 23, 2011, 09:40:57 »

rufku, super że założyłaś wątek, bo ja właśnie myślę nad stosowaniem olejków na włosy. Jaki ty masz rodzaj włosów? Ja mam mieszane i boję się, że olejki mogą mi włosy obciążyć lub nie dam rady zmyć ich z głowy.
rufek
UNO

« Odpowiedz #2 : Lipiec 23, 2011, 09:45:47 »

Rzastin, wlosy mam grube i ciezkie, teraz mocno przesuszone, a przy skorze tluste.

Poza leniem i niechecia do babrania sie w tluszczach, przed rozpoczeciem olejowania powstrzymywala mnie wlasnie obawa  przed obciazeniem wlosow. Ale nic takiego sie nie stalo, wrecz przeciwnie wlosy odzyly, przynajmniej po kokosie.
I mam zamiar dalej eksperymentowac  Tak, tak
agnieska
UNO

« Odpowiedz #3 : Lipiec 23, 2011, 10:50:19 »

lub nie dam rady zmyć ich z głowy.

Taki problem miałam tylko z kokosowym. Później już zawsze stosowałam metodę dwóch myć, za pierwszym razem nakładam szampon wprost na natłuszczone włosy, dopiero wtedy dodaję niewielką ilość wody (takie sekundowe smagnięcie wodą z prysznica), spieniam, spłukuję, za drugim razem myję już normalnie i nie mam problemów ze zmyciem  Tak, tak
rufek
UNO

« Odpowiedz #4 : Lipiec 23, 2011, 11:35:39 »

Jesli chodzi o zmywanie oleju, to tak jak napisala agnieszka, nakladam sam szampon na natluszczone wlosy rozmasowuje, dodaje wody, splukuje, pozniej juz normalnie mycie szamponem.
rzastin
UNO

« Odpowiedz #5 : Lipiec 23, 2011, 12:46:19 »

Dzięki dziewczyny za rady. Teraz muszę się tylko na jakiś zdecydować, a przy włosach jasnych wybór będzie bardziej ograniczony. Sesa ponoć nieładnie pachnie,Vatika ma słabe działanie to może ta Amla Gold Undecided.
rufek
UNO

« Odpowiedz #6 : Lipiec 23, 2011, 14:06:42 »

Ja mam wlosy z jasnymi pasmami i na pewno nie chcialabym, zeby zmienily odcien. Dlatego kupilam parachute i amle gold, ktora jest wlasnie dedykowana do wszelkich blondow :ehem:

Parachute tez nie grzeszy milym aromatem. Niby nie jest jakis odrazajacy, ale po pewnym czasie meczy, bo jest mdly i lekko spozywczy. Dlatego dobrym wyjsicem jest zalozenie czepka/foli na glowe.
konijntje
UNO

« Odpowiedz #7 : Lipiec 23, 2011, 15:32:19 »

ja poki co olejuje oliwa z oliwek od jakiegos miesiaca, i jestem bardzo zadowolona. I tez zmywam na dwa razy.
A wstrzymywalam sie przez kilka lat, od nieudanego eksperymentu z olejem kokosowym. Na studiach mieszkalam jakis czas z czarnymi Amerykankami, i one regularnie olejowaly "druciki" olejem kokosowym. Po probach na moich wlosach i totalnym, niezmywalnym smalcu doszlysmy do wniosku, ze na bialych to sie toto nie sprawdza. Teraz wiem, ze sprawdza jak najbardziej, ale nie w tych ilosciach  Wink

rzastin
UNO

« Odpowiedz #8 : Lipiec 23, 2011, 16:43:55 »

Ja mam wlosy z jasnymi pasmami i na pewno nie chcialabym, zeby zmienily odcien. Dlatego kupilam parachute i amle gold, ktora jest wlasnie dedykowana do wszelkich blondow :ehem:

Parachute tez nie grzeszy milym aromatem. Niby nie jest jakis odrazajacy, ale po pewnym czasie meczy, bo jest mdly i lekko spozywczy. Dlatego dobrym wyjsicem jest zalozenie czepka/foli na glowe.

Właśnie opisy tych aromatów mnie przerażają Wink. Tutaj filmik o Vatice i Sesie: http://www.youtube.com/watch?v=1FLe5NdXeC0&feature=channel_video_title.
rufek
UNO

« Odpowiedz #9 : Lipiec 24, 2011, 14:42:50 »

Nalozylam wlasnie na wlosy amle gold i zapach ma ladny, naprwde Tak, tak
Pachnie kwiatowo z lekka nuta ziolowa. Moj twierdzi, ze czuje bez i narcyzy  Smiley
gutek
UNO

« Odpowiedz #10 : Lipiec 24, 2011, 16:52:31 »

Od lutego 2 razy w tygodniu nakładam na całe włosy i wcieram w skórę głowy olej z wiesiołka.Dodaję do niego 5 kropli olejku z drzewka różanego(zdecydowanie poprawia zapach) Włosy są w dużo lepszej kondycji niż przed kuracją,a co najważniejsze(dla mnie) to odpukać  kot rosną jak na drożdżach:)
kasiulek
UNO

« Odpowiedz #11 : Lipiec 25, 2011, 15:01:57 »

Ja ostatnio używam oleju doktorka Hauszki z neem (skład: Arachis Hypogaea, Melia Azadirachta, Triticum Vulgare, Chamomilla Recutita, Lecithin, Alcohol, Rosmarinus Officinalis, Parfum, Limonene*, Linalool*). Zapach taki sobie, ale da się znieść, za to włosy (lekko wysuszone ziołami do farbowania) dobrze nawilżone i błyszczące.
Sheila
UNO

« Odpowiedz #12 : Lipiec 26, 2011, 20:19:13 »

Ja ostatnio to najchętniej do wszystkiego używałabym olejów! Olejuję (Huh) włosy raz w tygodniu, głównie kokosem, ale zdarzyło mi się i zwykłą oliwą z oliwek. Ładuję na twarz z żelem z HA, wcieram w pazury itd.
Olejowanie bardzo polecam, naprawdę szybko widać efekty!

Marigold
UNO

Miaugold

« Odpowiedz #13 : Lipiec 26, 2011, 20:22:50 »

Ja ostatnio to najchętniej do wszystkiego używałabym olejów! Olejuję (Huh) włosy raz w tygodniu, głównie kokosem, ale zdarzyło mi się i zwykłą oliwą z oliwek. Ładuję na twarz z żelem z HA, wcieram w pazury itd.
Olejowanie bardzo polecam, naprawdę szybko widać efekty!

Właśnie nałożyłam na włosy oliwę z oliwek z sokiem cytrynowym Wink Czy jest szansa, że jutro mi się nie przetłuszczą dużo szybciej?

Sing with me, sing for the years
Sing for the laughter, sing for the tears
Sing with me, if its just for today
Maybe tomorrow the good lord will take you away...
Sheila
UNO

« Odpowiedz #14 : Lipiec 26, 2011, 20:31:14 »

Ja po porządnym myciu nie widziałam jakiejś wielkiej różnicy, ale włosy dosłownie prałam, żeby nie mieć smalcu  Cool Tłuściły się w zasadzie podobnie, jak po innych olejach.

Marigold
UNO

Miaugold

« Odpowiedz #15 : Lipiec 26, 2011, 21:06:08 »

Ja po porządnym myciu nie widziałam jakiejś wielkiej różnicy, ale włosy dosłownie prałam, żeby nie mieć smalcu  Cool Tłuściły się w zasadzie podobnie, jak po innych olejach.

Powiedzmy, że nałożyłam umiarkowaną ilość, która powinna zejść po 3 myciach Wink kiedyś olejowałam olejkiem rycynowym- to dopiero nie chciało schodzić...

Sheila
UNO

« Odpowiedz #16 : Lipiec 27, 2011, 19:19:25 »

Rycynowego nigdy nie kładłam, ale chyba już nie spróbuję po wizji niekończącego się prania głowy Wink
Mam zamiar przy najbliższej okazji nałożyć z pestek śliwki. Olej pachnie BOSKO, ale na twarz jest dla mnie ciut za ciężki, więc z żalem pójdzie na skalp.

Nuta
UNO

« Odpowiedz #17 : Sierpień 07, 2011, 16:32:27 »

Marigold, Koni: nakładałyście jakąś specjalną oliwę na włosy (ekologiczną, czy cuś), czy taką zwykłą, sklepową w znośnej cenie? Ja sie naczytałam o słabej jakości tej ostatniej i zastępuję w kuchni zwykłym olejem rzepakowym, ciekawe czy na włosy by sie nadał   laugh .
Marigold
UNO

Miaugold

« Odpowiedz #18 : Sierpień 07, 2011, 16:45:38 »

Marigold, Koni: nakładałyście jakąś specjalną oliwę na włosy (ekologiczną, czy cuś), czy taką zwykłą, sklepową w znośnej cenie? Ja sie naczytałam o słabej jakości tej ostatniej i zastępuję w kuchni zwykłym olejem rzepakowym, ciekawe czy na włosy by sie nadał   laugh .

Ja nakładam taką zwykłą sklepową za 10 zł Wink Jak na moje aktualne potrzeby wystarczy Wink Ale też coś nawet tu czytałam, że sklepowa się nie nadaje więc zamierzam zakupić do sałatek taką lepsiejszą, więc może i na skalp troszkę pójdzie Wink

Sheila
UNO

« Odpowiedz #19 : Sierpień 07, 2011, 23:11:17 »

Ja nakładałam sałatkową Wink
Teraz wracam do kokosa, kupiłam sobie znowu na ZSK, choć kusi mnie kupno takiego spożywczego, który można dostać w różnych sklepach z żywnością. Cena wychodzi jednak korzystniej, pytanie czy to mniej więcej to samo  Tongue

kasiulek
UNO

« Odpowiedz #20 : Sierpień 08, 2011, 13:28:07 »

Cena wychodzi jednak korzystniej, pytanie czy to mniej więcej to samo  Tongue

Podejrzewam, że to samo Smiley

Jak mi się Hauszka skończy, to też sobie kupię kokosowy, bo bardzo lubię jego zapach Smiley
Marigold
UNO

Miaugold

« Odpowiedz #21 : Sierpień 12, 2011, 14:26:38 »

Dziewczyny, a podgrzewacie oleje przed nałożeniem? Bo zastanawiam się, czy to konieczne...

rufek
UNO

« Odpowiedz #22 : Sierpień 12, 2011, 15:11:38 »

Ja podgrzewam Tak, tak wstawiam menzurkę z olejem do gorącej kąpieli i ciup na łepytynę Smiley
Zofinek
UNO

« Odpowiedz #23 : Październik 27, 2011, 16:04:42 »

Do tej pory używałam tylko olejku rycynowego i oliwy z oliwek. Noszę się z zamiarem kupna Vatiki - olejku kokosowego, gdyż moje włosy są mocno przesuszone. Ktoś wcześniej wspomniał,  że jednak nie jest taki dobry, dlaczego?
Erato
Moderator
UNO

Wielka Łowca

« Odpowiedz #24 : Październik 27, 2011, 19:51:41 »

Do tej pory używałam tylko olejku rycynowego i oliwy z oliwek. Noszę się z zamiarem kupna Vatiki - olejku kokosowego, gdyż moje włosy są mocno przesuszone. Ktoś wcześniej wspomniał,  że jednak nie jest taki dobry, dlaczego?
Konijntje wyżej pisała, że zanadto przetłuszczał włosy. Był dobry dla grubych, sztywnych włosów czarnoskórych dziewczyn, ale dla "białych" włosów okazał sie za ciężki. Musisz sama wypróbować.

die with memories,
not dreams

http://dq4u.blogspot.com/
Strony: [1] 2 3 4
  Drukuj  

Skocz do: