http://www.e-dymek.com najlepszy sklep z elektronicznymi papierosami
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak usunac gume do zucia z materialu?  (Przeczytany 6856 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Sylwiassta
UNO

« : Listopad 02, 2010, 16:51:04 »

Kilka dni temu mialam spotkanie z klientami w eleganckiej restauracji - ubralam wiec swoje najlepsze welniane spodnie (czarne) i niestety, nawet w takim miejscu, jak sie okazalo klienci czasami portrafia splatac figla - podgielam nogi pod krzeslo i pod wplywem ciepla guma, ktorej ktos sie sprytnie pozbyl przylepiajac ja pod krzeslo przyczepila mi sie do spodni  Rozwścieczony

Czesc udalo mi sie wydlubac ale czesc pod wplywem ciepla ciala dosc mocno wlazla w material.

Czy ktos zna sposob na to jak ja usunac bez zniszczenia koloru spodni (sa czarne)  Modły
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2010, 22:34:43 wysłane przez Sylwiassta » Zapisane
Erato
UNO

Wielka Łowca

« Odpowiedz #1 : Listopad 02, 2010, 16:57:04 »

Podobno gumę usuwa benzyna ekstrakcyjna (rozpuszczalnik). Od biedy moze też byc zmywacz do paznokci, ale raczej taki z acetonem. Oczywiscie najpierw trzeba spróbować na niewidocznym kawałku materiału, jak on się zachowuje pod wpływem benzyny.

(PS przepraszam że się wymądrzam, ale czy mogłabyś poprawić "rzucie" na "żucie"  Embarrassed )

die with memories,
not dreams

http://dq4u.blogspot.com/
rzastin
UNO

« Odpowiedz #2 : Listopad 02, 2010, 17:33:11 »

Moja mama wsadza takie ubranie do zamrażalnika na jakiś czas, guma się robi twarda i wtedy się wykrusza.
moni
UNO

« Odpowiedz #3 : Listopad 02, 2010, 19:36:49 »

rzastin mnie ubiegla Racja

Sylwiassta
UNO

« Odpowiedz #4 : Listopad 02, 2010, 22:34:14 »

(PS przepraszam że się wymądrzam, ale czy mogłabyś poprawić "rzucie" na "żucie"  Embarrassed )

Jeju  zapomniec Przepraszam wszystkich czytajacych - sama poprawie, cos mnie oslepilo i jezyka ojczystego juz zapominam  kot
Gacie wkladam do zamrazarki  cheesy
justyce
UNO

podarty rajtuz

« Odpowiedz #5 : Listopad 03, 2010, 21:19:07 »

Co do zmywacza - najlepiej z acetonem, bo to właśnie aceton rozpuszcza gumę. Trzeba też uważać, żeby zmywacz nie miał żadnych dodatków natłuszczających, chociaż to akurat można potem sprać (kilka razy w taki sposób usuwałam gumę do żucia). Aha, zależy też z jakiego materiału są spodnie - jeśli czysta bawełna bez domieszek, jeansy itp. to można spokojnie zmywać, ale z syntetykami i jedwabiem lepiej nie ryzykować.

My God! It's full of stars!
Sylwiassta
UNO

« Odpowiedz #6 : Listopad 04, 2010, 02:01:33 »

Gacie nadal w zamrazarce, sklad materialu to welna, bawelna i len  Undecided
justyce
UNO

podarty rajtuz

« Odpowiedz #7 : Listopad 04, 2010, 11:36:38 »

Wiem, że aceton niszczy wszelakie materiały z domieszką lycry i innych "elastycznych" włókien. Ale co z wełną, to szczerze powiem, że nie mam pojęcia Undecided

Sylwiassta
UNO

« Odpowiedz #8 : Listopad 09, 2010, 15:42:36 »

Gacie wyjelalm z zamrazarki i guma nie daje sie zeskrobac  Cry sprobuje z tym acetonem.
Tylko czy po aplikacji mozna go przepulkac zwykla czysta woda? Nie chce zeby zostal na materiale i dzialal nadal.
alkas
UNO

« Odpowiedz #9 : Listopad 09, 2010, 17:24:06 »

Sylwiassta, a próbowałaś ją zamrożoną tak wykruszyć z ubrania, jakbyś prała ręcznie - delikatnie wyginając i trąc? może jakby materiał wokół gumy trochę namoczyć, żeby guma była zlodowaciała...

Erato
UNO

Wielka Łowca

« Odpowiedz #10 : Listopad 09, 2010, 17:31:37 »

Sylwia ją na początku starła na tyle, ile się dało, co spowodowało wtarcie resztek gumy w materiał - w takim stadium to już wykruszanie chyba nie pomoże  Nie, nie
Ja bym spróbowała rozpuszczalnikiem najpierw na jakiejś zakładce materiału w środku, jak się nie odbarwi to rozpuścić tę gumę a potem delikatnie wytrzeć szmatką czy gąbką zmoczoną czystą wodą.

die with memories,
not dreams

http://dq4u.blogspot.com/
justyce
UNO

podarty rajtuz

« Odpowiedz #11 : Listopad 09, 2010, 21:06:39 »

Na jakimś forum wyczytałam, że ponoć obecne gumy do żucia są za miękkie na zamrażanie i nie dają się tak fajowo wykruszać. I po prostu bezczelnie się wciera.

Sylwia, z tego, co wiem, to aceton jest substancją lotną i szybko wyparowuje. Ja namaczałam płatek kosmetyczny i nim usuwałam plamę z gumy. Wilgotna plamka, która została, to była od olejku nawilżającego, bo byłam debil i nie popatrzyłam, jaki mam zmywacz do paznokci. Więc od razu spodnie poleciały do prania. Ale jak chcesz, to przecież możesz tylko je przepłukać.

Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do: