pegasus
Strony: [1] 2 3 ... 6
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak rozepchac buty???  (Przeczytany 48219 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Sylwiassta
Moderator
UNO

« : Wrzesień 14, 2008, 10:40:24 »

Oczywiscie moja dobra wola znow polegla, aczkolwiek dzielnie bronila sie caly tydzien  angel
Po prawie polrocznym poscie (wyobrazcie sobie, ze nic mi sie nie podobalo!) wlazlam na strone Camper i przepadlam... Kupilam sobie piekne buty na 9 cm slupku i na szczescie bylam o tyle madra, ze wzielam o numer wieksze.
Jakie bylo moje zaskoczenie, ze te o nr wieksze okazaly sie w sam raz z ukierunkowaniem na przymale  Rozwścieczony Cala reszta jest idealna, sa bardzo wygodne, swietnie wybalansowane i bardzo wygodne, mimo wysokiego obcasa.

Znacie jakies sposoby na rozepchanie butow? W poniedzialek biegne do mojego ulubionego pana szewca i moze on co poradzi ale moze jest cos na co powinnam uwazac rozpychajac skorzane buty??
Nan
Administrator
UNO

My tu wąpierza tropim

« Odpowiedz #1 : Wrzesień 14, 2008, 10:45:59 »

Kiedyś lało się ocet do butów, buty zakładało na nogi, zaciskało zęby i była szansa, że buty się rozepchają. O ile pamiętam sposób był dość skuteczny, tyle że mało komfortowy. Może szewc lepiej poradzi.

Hej, przeleciał robot, wydał cichy chrobot.
BlackOrchid
UNO

« Odpowiedz #2 : Wrzesień 14, 2008, 11:01:03 »

Polecam wlozyc prawidla albo jakies kawalki materialu nasaczone alkoholem(nie za duzo, zeby nie zamoczyc skory), szewc napewno tez je troszke rozepcha i pownno byc dobrze:)

A tak w ogole, to sliczne buciki Erotuman
Joasiak1
UNO

« Odpowiedz #3 : Wrzesień 14, 2008, 11:29:25 »

W sklepach obuwniczych można kupić takie spraye do psikania od wewnątrz - one właśnie mają rozpychać buty.
Nie używałam, więc nie wiem, czy działają.

Słyszałam o metodzie zakładania na nogę grubej skarpety, buta i chodzenia tak parę godzin, ale to chyba nie ma zbyt wiele sensu...

Ja bym poszła do szewca albo jeszcze lepiej jakieś kliniki obuwia.
Sylwiassta
Moderator
UNO

« Odpowiedz #4 : Wrzesień 14, 2008, 17:22:21 »

^ Klinika obuwia? Co to jest??  Shocked Szewc?  Chytry

A propos, moja Mama zamiast alkoholu/octu radzi denaturat.
Mam obok w kamienicy sklep z artykulami szewskimi, moze oni tez beda mieli jakis plyn do takich celow. Szewc i prawidla - koniecznie, sama cierpiec nie bede, o nie  Obrażony
Erato
UNO

Wielka Łowca

« Odpowiedz #5 : Wrzesień 14, 2008, 20:40:49 »

Ja mam piankę z Deichmanna - "pianka rozciągająca". Psika się tym w miejsca, które się chce rozciągnąć i od razu zakłada buty. Czyli trzeba samemu "rozchodzić". Nie jest to raczej sposób na powiększenie rozmiaru, a raczej na zmiękczenie jakichś uciskających punktów, no ale można by spróbować napsikać do calego buta.

die with memories,
not dreams

http://dq4u.blogspot.com/
Sylwiassta
Moderator
UNO

« Odpowiedz #6 : Wrzesień 14, 2008, 21:31:04 »

Dziekuje za cynk - jutro sobie ja nabede, chyba nie jest droga? Te buty najbardziej mnie pija w przedostatni i maly palec, bo ja mam szerokie stopy  Embarrassed

Edit: Wlasnie zaproponowalam TZtowi, zeby je wlozyl na nogi to sie troche rozepchaja - zebyscie widzialy jaki diabelski usmiech mi poslal  Szermierka
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2008, 21:35:15 wysłane przez Sylwiassta » Zapisane
agnieska
UNO

« Odpowiedz #7 : Wrzesień 14, 2008, 22:57:13 »

Ja tylko powiem że świetne buty  Tak, tak
kocie_oko
UNO

« Odpowiedz #8 : Wrzesień 15, 2008, 06:53:41 »

Sylwissta !!! Przepiękne buty !!! Zachorowałam na ten model tylko kolor mi nie pasuje  Cry

Powtórze to co pisały już dziewczyny - spray do rozciągania butów. Psiknij sporą ilość porcję płynu do środka butów i buty na stopy. Oglądałam te buty a nawet se je pomacałam. Chyba nie psikałambym żadnym płynem z zewnątrz. Licho wie jak sie zachowa ta skóra ... 
Gdy w nich nie chodzisz spróbuj z drewnianymi prawidłami. Wcześniej naciagnij na prawidła jedną - lub dwie - parę grubych skarpet (takich zimowych). Możesz pchać prawidła ze skarpetami tak długo jak nie uznasz, że jest ok.
Szewc też ma jakieś swoje czary-mary i to działa. W Katowiackim Skarbku jest dobry szewc. Rozciąga buty bez problemu. I robi to o tyle fajnie, że najpierw trochę - jeżeli po przymiarce jest potrzba dalszego rozciągania to rozciąga dalej. Trzeba uważać, bo rozciąganie to proces nieodwracalny Smiley   

Erato
UNO

Wielka Łowca

« Odpowiedz #9 : Wrzesień 15, 2008, 09:15:06 »

Pianka jakieś grosze kosztuje. Te buty są lakierowane? Jeżeli tak, to nie psikaj z zewnątrz, tylko do środka. Ja używałam na kolorową skórę od wewnątrz i nic się nie odbarwiło.

die with memories,
not dreams

marianna
UNO

« Odpowiedz #10 : Wrzesień 15, 2008, 09:34:42 »

Jak chcecie rozciągnąc polakierowane buty? Przeciez lakier może popękać ....chyba, że ten lakier to nie lakier Smiley

Przepraszam, za mój zrzędliwy nastrój od rana w poniedziałek - ale buty są albo dobre albo nie; albo będziesz dla ich urody zarzynac sobie stopy, albo kupisz rozmiar wieksze Wink

Jestem ciekawa co szewc poradzi na lakierowane buty....

Dobry szewc rozciąga buty na raty - czyli trzeba latać do przymiarki...bo proces rozciągania jes nieodwracalny Smiley

BTW buty pikne - kolorystyka i fason bardzo zblizony do jesiennej kolekcji Baty - na którą równiez zachorowałam Cheesy
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2008, 09:37:53 wysłane przez marianna » Zapisane

Sylwiassta
Moderator
UNO

« Odpowiedz #11 : Wrzesień 15, 2008, 10:48:12 »

Sylwissta !!! Przepiękne buty !!! Zachorowałam na ten model tylko kolor mi nie pasuje  Cry

Siec jeszcze dziala, moze TPSA o nas zapomni? Lips Sealed

Te buty sa jeszcze w niebieskim kolorze (ale te widzialam tylko na stronie Camper, model Bianca) i wlasnie z lakierowanej skory.
Moje, na moje oko, to nie sa z lakierowanej, tylko takiej ...normalnej, nie blyszczacej jakos mocno.
Jak sie wreszcie odkleje od ostatnich momentow w sieci  Cry to ide do szewca i zapytamy co on poradzi.

Wracam od pana szewca i juz raportuje:
buty sie rozciaga na specjalnym rozciagaczu minimum tydzien (swietnie, bo za tydzien to ja wyjezdzam). tego rozciagacza nie widzialam, bo izba przyjec obuwia jest w miejscu innym niz zaklad pracy -  we czwartek mam przyjac na przymiarke i jesli jeszcze beda u niego mialy zostac na ciag dalszy, moge zostawic na kilka dodatkowych dni.

Mam nadzieje, ze tydzien im wystarczy!
A ten spray od firmy Buffalo na rozciaganie samodzielne tez kupilam na wszelki wypadek , dalam za niego w sklepie szewskim 7 pln.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2008, 17:14:04 wysłane przez Sylwiassta » Zapisane
kocie_oko
UNO

« Odpowiedz #12 : Wrzesień 15, 2008, 20:24:01 »

Buty nie są z lakierowanej skóry. Widziałam w sklepie. Nie pamiętam tylko czy są bardzo sztywne ... Ja rozciagałam buty dr matrensa (nie były to buty typu glany). Sztywne były - sa nadal. Ale poddały się. Były u szewca - pewnie na tej diabelskiej maszynie. O! przypomniałam sobie. To sie nazywa kopyto  laugh
Ciekawe skąd ta nazwa  laugh   
Chcę buty w kolorze czarnym lub coś z odcieni fioletu (nie odcień podstawowy) albo może jakies wino ...  Odcień musi być ładny, co ciężko mi opisać  Undecided  Buty nie są moją słabością więc potrafię przejść obok. Kupuję raczej jak muszę lub coś mnie wyjatkowo powali na ziemię (tak prawie było z tymi camperami). 
Sylwissta, ten kolor jest ok. Jednak do ciemnych rajstop - a takie noszę - nie bardzo mi sie widzi. To oczywiscie moje zdanie, z którym nikt nie musi sie zgadzać i nawet widziałm zwolenniczki łączenia ciemnych rajstop i jasnych butów. Ja nie potrafię sie przekonać. Źle wyglądam - co zwalam na mój wzrost (całe 165 cm  Cry ) Taki zestaw zmniejsza mnie jeszcze bardziej. 
Sylwiassta
Moderator
UNO

« Odpowiedz #13 : Wrzesień 15, 2008, 21:53:02 »

One maja 9 cm obcas - ja mam 168 +9 cm latwo policzyc, ze mam wymiary "wybiegowe", no na dlugosc rzecz jasna, hihi. Te buty b.ladnie wygladaja np. ze sliwkowymi rajtkami.
Na stronie Campera byl tez ten model w czerni z lakierowanej skory.
kocie_oko
UNO

« Odpowiedz #14 : Wrzesień 16, 2008, 07:36:53 »

Sylwissta, bo Cię pozwę  Wink
Dzisiaj siedzę w domu - nie jestem ani psychicznie ani fizycznie prygotowana na taka pogodę  police                   W środę muszę wyjść z domu i odwiedzić kilka miejsc więc uwzględnię w moich planach oglądanie camperków.
Jak się na nie skuszę to pewnie wylądują na kopycie u szewca. Mam problem szerokich stóp  Cry

Acha - zazdroszczę Ci Sylwissta tych 4 cm więcej. 4 cm robi różnicę .... 
marianna
UNO

« Odpowiedz #15 : Wrzesień 16, 2008, 08:29:00 »

Ja od jakiegoś czasu dreptam wokół TYCH

albo TYCH -

a przez TE mam kilka nocy nie przespanych Wink tak walcze z moim wężem Tongue

kocie_oko
UNO

« Odpowiedz #16 : Wrzesień 16, 2008, 11:51:10 »

Pierwsze mają fajny fason. Ja nie lubię lakierowanej skóry ... Marianno - na tym zdjęciu skóra nie wygląda najlepiej ... już się marszczy (swoją drogą to dla mnie antyreklama produktu).
Drugie - klasyka.
Trzecie - klasyczne i modne jednocześnie:) 
marianna
UNO

« Odpowiedz #17 : Wrzesień 16, 2008, 12:05:03 »

Może na zdjęcie wybrali jakąś felerną parę...bo w sklepie macałam i wyglądały solidnie Smiley

Erato
UNO

Wielka Łowca

« Odpowiedz #18 : Wrzesień 16, 2008, 12:15:10 »

Ja oglądałam nowości ryłkowe i qrcze swobodnie wyszłabym z salonu z jakimiś pięcioma parami  Embarrassed Na przykład te: http://eobuwie.com.pl/index.php?id=3172 "Na żywo" po prostu przepiękne. I te fajoskie: http://eobuwie.com.pl/index.php?id=2263 No i jeszcze kilka...
A w ogóle to  Offtopic popełniłam ryłkową torebkę  Embarrassed No z turkusowej skóry no... Nie mogłam się oprzeć  Lips Sealed

die with memories,
not dreams

kocie_oko
UNO

« Odpowiedz #19 : Wrzesień 16, 2008, 12:55:39 »

Może na zdjęcie wybrali jakąś felerną parę...bo w sklepie macałam i wyglądały solidnie Smiley

Czyli nie potrafią zareklamować swojego produktu ! Ech ...
Fason butów - tych pierwszych - jest chyba najfajniejszy. Pasują zarówno do spodni (rurki/szewdy) jak i sukienki/spódnicy. Nie ukrywam, że szukam właśnie czegoś w tym stylu. Chociaż wybór w tym roku jest spory, Jednak wciąż szukam i szukam i szukam ...
kocie_oko
UNO

« Odpowiedz #20 : Wrzesień 16, 2008, 18:56:15 »

Pozwolę sobie trochę odejść od tematu wątku. Zostanie jego główny bohater - but.
Skończyłam kartkowanie nowego numeru Twojego Stylu i dodatku Trendy jesień-zima 2008/09. Na stronach 60-61 dodatku omawiane są modne w tym sezonie buty. Treści mało za to jest pare zdjęć.
Na stronie 60 zamieszczono zdjęcie buta drogiej marki - chodzi mi o but z numerkiem 3. To chyba najlepszy przykład antyreklamy tych butów i tej marki. Czy nikt nie widział jak fatalnie jest wykonany ten but? Skóra podklejona jest jakimś złym klejem, co spowodowało, że się pomarszczyła. Wygląda to to fatalnie.
Dziwię się, że przedstawiciel tej marki udostępnił tak okropny egzemplarz.
A co na to ludzie w redakcji ? Czy fotograf tez tego nie widział ? 
Dziwię się i nie mogę się przestać dziwić ... 

Czy Was też denerwują takie wpadki ?
Marilyn
UNO

« Odpowiedz #21 : Wrzesień 16, 2008, 22:37:46 »

Ja oglądałam nowości ryłkowe i qrcze swobodnie wyszłabym z salonu z jakimiś pięcioma parami  Embarrassed Na przykład te: http://eobuwie.com.pl/index.php?id=3172 "Na żywo" po prostu przepiękne. I te fajoskie: http://eobuwie.com.pl/index.php?id=2263 No i jeszcze kilka...
A w ogóle to  Offtopic popełniłam ryłkową torebkę  Embarrassed No z turkusowej skóry no... Nie mogłam się oprzeć  Lips Sealed

Uważam, że najnowsza kolekcja Ryłko jest całkiem udana - sam kupiłam jedną parę, miałam na oku tez fioletowe czółenka ale (może na szczęście?) nie mieli już mojego rozmiaru Cheesy

W tamacie rozpychania - może by kogos o większej stopie poprosić by się przeszedł Cheesy może być nawet mąż lub nie-mąż jeśli zdoła hihi

A tak serio - szewc da radę kopytkiem. Sama kupiłam sobie na lato w butyku super sandałki z czerwonej skóry tyle, że pół numeru za małe. I dało radę rozepchać.

Offtopic Wiecie, że w e-butyku publikuja tylko komentarze przychylne? Ja w moim zaznaczyłam, że jeden but z pary był nieco mniejszy (szewc mi powiedział) a w dodatku gorzej wykonany (było widac klej). Niestety tej opinii nie zamieścili. To raczej koniec moich zakupów na tej stronce.

Ludzie przypominają skarbonkę. Im mniej jest napełniona, tym większy robi hałas.
marianna
UNO

« Odpowiedz #22 : Wrzesień 17, 2008, 08:46:18 »

Jeśli już rozpychać to u szewca - każda "obca" noga zdeformuje but...ułoży go "pod siebie" co niekoniecznie musi dać pożądany efekt. Szewc nie zdefasonuje buta.

Męska stopa ma zdecydowanie inny kszatłt niż damska. Jak wsadzisz taka płetwę w damskie czoółenko to będzie rozepchane...na boki. I bez kształtu Smiley

marianna
UNO

« Odpowiedz #23 : Wrzesień 17, 2008, 08:47:51 »

Pozwolę sobie trochę odejść od tematu wątku. Zostanie jego główny bohater - but.
Skończyłam kartkowanie nowego numeru Twojego Stylu i dodatku Trendy jesień-zima 2008/09. Na stronach 60-61 dodatku omawiane są modne w tym sezonie buty. Treści mało za to jest pare zdjęć.
Na stronie 60 zamieszczono zdjęcie buta drogiej marki - chodzi mi o but z numerkiem 3. To chyba najlepszy przykład antyreklamy tych butów i tej marki. Czy nikt nie widział jak fatalnie jest wykonany ten but? Skóra podklejona jest jakimś złym klejem, co spowodowało, że się pomarszczyła. Wygląda to to fatalnie.
Dziwię się, że przedstawiciel tej marki udostępnił tak okropny egzemplarz.
A co na to ludzie w redakcji ? Czy fotograf tez tego nie widział ? 
Dziwię się i nie mogę się przestać dziwić ... 

Czy Was też denerwują takie wpadki ?

Mnie to nie denerwuje tylko śmieszy Wink I daje do myślenia. Może nawet wolę taką wpadkę - bo przynajmniej czuję się  ostrzeżona Wink

Marilyn
UNO

« Odpowiedz #24 : Wrzesień 17, 2008, 13:48:41 »

Jeśli już rozpychać to u szewca - każda "obca" noga zdeformuje but...ułoży go "pod siebie" co niekoniecznie musi dać pożądany efekt. Szewc nie zdefasonuje buta.

Męska stopa ma zdecydowanie inny kszatłt niż damska. Jak wsadzisz taka płetwę w damskie czoółenko to będzie rozepchane...na boki. I bez kształtu Smiley

Ale nie o fason tu było pytanie a o rozepchanie Smiley Zartowałam przecież Smiley

Szewc za 10 zł elegancko zrobi.

Ludzie przypominają skarbonkę. Im mniej jest napełniona, tym większy robi hałas.
Strony: [1] 2 3 ... 6
  Drukuj  

Skocz do: