Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Leki osłonowe przy stosowaniu antybiotyków  (Przeczytany 30518 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Dee
UNO

Supermaszyna kuchenna

« : Maj 12, 2008, 17:35:39 »

Wróciły mi te cholerne gule na twarzy, zostały zdiagnozowane jako tradzik różowaty. Mam łykać Metronizadol i Tetralysal przez 1,5 m-ca. Czym się chronić przed grzybicą? Bardzo rzadko stosuję antybiotyki ale zawsze łapałam grzybicę pochwy  Rozwścieczony Kupiłam sobie cos, co się nazywa Biotyk (producent Novascon Pharmaceuticals), skład: jedna kapsułka zwiera probiotyk w postaci żywych kultur bakterii kwasu mlekowego szczepu Lactobacillus casei rhamnosus w liczbie 4x10 (8 - (do potęgi ósmej) oraz prebiotyk inulinę w ilości 400 mg +/- 5 %. Substancje pomocnicze: krzemionka koloidalna (1%), palmitynian askorbylu (2,5%). Zastosowanie: 1 kapsułka dziennie podczas posiłku.
Czy ten Biotyk to nie będzie za mało?
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2008, 17:59:20 wysłane przez Dee » Zapisane

kasiulek
UNO

« Odpowiedz #1 : Maj 12, 2008, 18:06:51 »

W czasie 2 kuracji antybiotykowych, jakie przechodzilam w ciagu ostatnich 2 lat dostawalam Trilac i zalecenie codziennego jedzenia jogurtu.
ezieta
UNO

OrdynatorFemi

« Odpowiedz #2 : Maj 12, 2008, 19:20:22 »

Wg moich doswiadczen, oslone nalezy prowadzic wielorako. Jesli masz sklonnosci do grzybicy pochwy- oprocz dousnej formy bakterii kwasu mlekowego( moze to byc ProVag majacy dobre badania kliniczne, Laktacid forte w saszetkach, czy Beneflora), do tego jogurty oraz leki dopochwowe, np Floragyn globulki.
Jest w aptekach od niedawna zle do higieny intymnej Pliva Fem F polecany przy sklonnosci do grzybic ( Uwaga, jest tez Plivafem B, bez komponenty przecigrzybiczej)
Jesli masz to brac przez 1,5 miesiaca, mozesz mniej wiecej po tygodniu, 10 dniach brac doustnie lek przeciwgrzybiczy, np Flumycon 200 mg raz w tygodniu-lekarz zapisujacy kuracje powinien Ci rowniez przeciwgrzybicze leki zapisac.

Iloraz inteligencji przegrywa z sumą głupoty.
(wyczytane w czyjejś sygnaturce)
Dee
UNO

Supermaszyna kuchenna

« Odpowiedz #3 : Maj 12, 2008, 20:07:20 »

Dzięki za odpowiedzi, dziewczyny Smiley

Ezieto, ogólnie nie mam skłonności do grzybicy, tylko podczas brania antybiotyków. Na razie będę jeść to co kupiłam, a potem zaopatrzę się w produkty polecane przez Ciebie.

Jesli masz to brac przez 1,5 miesiaca, mozesz mniej wiecej po tygodniu, 10 dniach brac doustnie lek przeciwgrzybiczy, np Flumycon 200 mg raz w tygodniu-lekarz zapisujacy kuracje powinien Ci rowniez przeciwgrzybicze leki zapisac.

Czy taki lek bierze się profilaktycznie? 

ezieta
UNO

OrdynatorFemi

« Odpowiedz #4 : Maj 12, 2008, 20:31:48 »

Tak, jest taki schemat dawkowania Flukonazolu.

Mozna tez inaczej- zastosowac raz w tygodniu, przez 2-3 tygodnie a potem powtrzac raz w miesiacu, jesli grzybica nawraca.

jednak mysle, ze w Twoim przypadku wystarczy raz w tygodniu, zaczawszy najwczesniej tydzien-10 dni po rozpoczeciu calej kuracji.

Co do probiotyku-oczywiscie, uzywaj to, co kupilas, a potem kup inny dla odmiany. wazne jest, by brac te preparaty 2-3 miesiace bez przerwy.

Iloraz inteligencji przegrywa z sumą głupoty.
(wyczytane w czyjejś sygnaturce)
Olexa
UNO

« Odpowiedz #5 : Marzec 08, 2011, 11:46:13 »

Ja przy antybiotykach muszę obowiązkowo brać coś osłonowego bo inaczej są różne problemy żoładkowe, czasem w trakcie, czasem już pod koniec albo po ;/ Kiedyś pupowałam trilac, ale chyba ze względu na to, że straaasznie nie lubię łykać tabletek, teraz farmaceutka w taniej aptece za grosze u mnie w łodzi poleciła mi enterol, który jest w saszetkach. Brałam go w czasie ostatniej kuracji i mogę polecić, działał jak powinien no i w przyjmowaniu przyjemniejszy.
inka
UNO

« Odpowiedz #6 : Czerwiec 09, 2011, 22:57:31 »

enterol??? kojarzy mi się raczej z biegunką u dzieci...
 o biotyku nie słyszałam, ale napewno warto brać probiotyki szczególnie kobiece przy antybiotykach, ja od dłuższego czasu w takich sytuacjach biorę provag, o jogurtach czytałam że same w sobie są za słabe i należałoby wypijać ok. 1 litr dziennie. A taki probiotyk doustny chroni i jelita i pochwę.
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do: