Strony: [1] 2 3 4
  Drukuj  
Autor Wątek: Polskie firmy odzieżowe  (Przeczytany 34830 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Nan
Administrator
UNO

My tu wąpierza tropim

« : Marzec 01, 2008, 12:17:34 »

Wydaje mi się, że nie było jeszcze takiego tematu. Jakie znacie dobre, warte uwagi z różnych względów polskie firmy szyjące ubrania oraz buty? Ja znam kilka, których rzeczy bardzo mi się podobają, polski zaś rodowód kilku z nich był dla mnie dużym zaskoczeniem.

Pierwsze to Makalu, o którym już kiedyś wspominałam na forum - jedna z moich ulubionych firm, ilekroć zachodziłam do ich sklepu (kiedyś był na Kruczej w Warszawie, ale się wynieśli  Cry  na dodatek nie wiadomo jeszcze dokąd) prawie nigdy nie wychodziłam z pustymi rękami. Rzeczy są dobrze uszyte, z ciekawych materiałów, a przy tym zupełnie niedrogie. Szczególną miłością darzę ich spodnie, które z jakiegoś powodu są idealnie dopasowane do mojej figury (nawet biodrówki  Szok  ). Niecierpliwie czekam, aż otworzą nowy sklep w Warszawie i mam nadzieję, że nie będzie on gdzieś na drugim końcu miasta.

Leo Lazzi. Przez długi czas nie miałam świadomości, że to jest polska firma. Nie tylko ze względu na nazwę, ale też jakość i wzornictwo. Zawsze mi się bardzo podobały te rzeczy, ale niestety miałam ich niewiele - głównie ze względu na ceny, które do niskich zdecydowanie nie należą. Ale materiały, wykonanie i same modele są naprawdę godne uwagi i bardzo eleganckie. Chętnie kupowałabym częściej, ale cóż...

Caterina. Droga jak jasny piorun, ale ciuchy przepiękne i bardzo dobrej jakości. Mam kilka, upolowanych głównie na przecenach, cena tzw. regularna potrafi zwalić z nóg.

Odzieżowe Pole - nie wiem, czy występuje gdzieś indziej w Polsce poza Warszawą, bo strona niestety w przebudowie, ale są to bardzo ciekawe rzeczy, w bardzo różnym przedziale cenowym. Czasem można paść na widok metki, a czasem roześmiać się, że coś takiego może kosztować takie grosze. W taki właśnie sposób nabyłam u nich pelerynę ze sztucznego futerka w kolorze ciemnoszarym, która budzi niebywałe zainteresowanie całego otoczenia i jest szalenie efektowna (acz mniej praktyczna). Jak dziś pamiętam, że kupiłam ją za 70 zł (kilka lat temu, ale i wówczas była to bardzo niska cena). Firma stosuje ciekawe materiały, dość często trafiają się dziwadła, a czasem rzeczy bardzo klasyczne. Miałam i mam sporo ich ciuchów, gdyż kiedyś pracowałam w pobliżu ich firmowego sklepu na ul. Mokotowskiej i teraz też czasem do niego zaglądam. Naprawdę warte uwagi miejsce.

Jeżeli chodzi o buty to Ryłko, zdecydowanie. Pamiętam ich początki i naprawdę mnie zaskakują zarówno jakością, jak i wykonaniem i wzornictwem. Firma niebywale się rozwinęła przez te lata. Cenowo też, ale uważam, że warto mimo wszystko wydać u nich pieniądze.

Galanteria skórzana - Batycki. Ceny jakie są, każdy widzi, ale moim zdaniem są to przepiękne, znakomicie wykonane rzeczy, super eleganckie. Już sobie obiecałam, że kiedyś tam coś kupię, ale na razie  waz mi zdecydowanie nie pozwala. Może kiedyś, jak będę miała więcej pieniędzy na rozkurz

Wittchen - właśnie niedawno kupiłam u nich bardzo fajną torebkę za bardzo przyzwoite pieniądze (były też takie bliższe Batyckiemu, ale i tak generalnie firma ceni się mniej niż Batycki). Uważam, że jakość jest bardzo dobra, torby też ciekawe, zarówno pani prezes jak i jej nastoletnia córka znajdą coś dla siebie.

« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2008, 12:19:33 wysłane przez Nan » Zapisane

Hej, przeleciał robot, wydał cichy chrobot.
izabelka
UNO

« Odpowiedz #1 : Marzec 01, 2008, 14:37:59 »

Fajny pomysł, chętnie się dowiem, które firmy są polskie (nie miałam pojęcia, że Wittchen też).
Moje ulubione polskie firmy to:
- z butów oczywiście Ryłko. Czasem szukam butów bardzo długo a potem i tak znajduję cos w ich sklepie Smiley
- Monnari - przed chwilą dowiedziałam się, że szyją dla kobiet po 30tce - widocznie mam gust starszy niż sama jestem Wink Zawsze znajdę u nich coś ładnego, ubrania są dużo lepsze jakościowo, niż z większości firm, jakie mają sklepy w "galeriach". Ceny nie są niskie,  niestety.
- Bialcon - znam od niedawna. To białostocka firma, która od kilku lat pokazuje się również w Warszawie. Nie mam pojęcia, jak z jakością, ale wzornictwo mają bardzo ciekawe, takie w moim stylu  Wink Niestety, trudno ich znaleźć. W Warszawie są chyba w blue city...
- no i Solar. Niestety zdarzają im się gorsze kolekcje. Rok temu nie znalazłam u nich nic ciekawego przez cały sezon. Jednak rzeczy, które od nich mam, trwają od kilku lat w niezmienionym stanie. Mam od nich ulubioną sukienkę, tania nie była, ale nie zrobili jej z poliestru czy innego plastiku (jak to robi ostatniio dużo firm, licząc sobie jak za jedwab :/ ) tylko z jedwabiu. Uwielbiam ich głównie za nią Smiley
- jest jeszcze jedna firma - Damex. Nie mam nic od nich, ale mają dużo pięknych rzeczy, z bardzo dobrych materiałów. Lubię czasem do nich chodzic i ślinić się do wieszaków Wink. niestety, na razie są nie na moją kieszeń Sad

Edycja: Co za skleroza! Zapomniałam o mojej ulubionej firmie z koszulami: Duet Woman się nazywają. Nawet nie wiem, co pisać, bo wszystko mi się w nich podoba Smiley Jakość, cena, wzory ciekawe, na każą okazję Smiley
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2008, 14:47:06 wysłane przez izabelka » Zapisane
ezieta
UNO

OrdynatorFemi

« Odpowiedz #2 : Marzec 01, 2008, 17:16:24 »

Ja lubie Safari Women-sporo ubran dla "normalnych" kobiet-wieksze i mniejsze rozmiary. W ofercie maja plaszcze, kurtki, garsonki, spodnice, spodnium-y. Gdy cos nie pasuje-mozna dopasowac na miejscu lub doszyc okreslona sztuke spodnie w okreslonym rozmiarze lub w marynarce dlugie rekawy.

Iloraz inteligencji przegrywa z sumą głupoty.
(wyczytane w czyjejś sygnaturce)
Nan
Administrator
UNO

My tu wąpierza tropim

« Odpowiedz #3 : Marzec 01, 2008, 18:27:00 »

No proszę, a ja nie przypuszczałam, że Monnari jest naszą firmą  Szok. Damex poznałam niedawno - mają sklep firmowy w Złotych Tarasach, ceny rzeczywiście bardzo wysokie, ale przynamniej wiadomo za co się płaci - jakość znakomita  Racja To, czego nie znoszę, to kosmicznych cen za zwykłe szmaty z byle jakich materiałów i nędznie uszytych, a tego typu rzeczy widuję nader często. Bialcon rzeczywiście interesujący, a w dodatku mają sklep niedaleko mojego domu, o czym nawet nie wiedziałam, bo nie zapuszczam się ostatnio w te okolice.

Pucca
Global Moderator
UNO

Cute but psycho

« Odpowiedz #4 : Marzec 01, 2008, 18:34:59 »

Z butów w polskim wykonaniu tylko i wyłącznie Wojas moim zdaniem najlepsze buty na świecie najstarsza ich para butów którą posiadam ma 8 lat i jest nadal nie do zdarcia.

Ciuchy hmmm ostatnio przyjrzałam się Top Secret rozwijają się w ciekawym kierunku coraz fajniejsze kolekcje, warto też zwrócić uwagę na koszule męskie (oczywiście dla gorszej połówki).

Moje ostatnie odkrycie bieliźniane Alles 

Nie jestem idealna, ale idealnie sobie z tym radzę!
www.srokao.pl
Nan
Administrator
UNO

My tu wąpierza tropim

« Odpowiedz #5 : Marzec 01, 2008, 18:38:33 »

Safari Women tylko we Wrocławiu  Sad Szkoda, bo przejrzałam stronę i są to klasyczne, ładne rzeczy w dobrym guście, idealne np. do pracy. I płaszczyk ładny widziałam, a szukam takiego klasycznego prochowca... Może pojawią się i w innych miejscach w Polsce, będę miała na nich oko.

ezieta
UNO

OrdynatorFemi

« Odpowiedz #6 : Marzec 01, 2008, 19:48:20 »

Safari Women tylko we Wrocławiu  Sad Szkoda, bo przejrzałam stronę i są to klasyczne, ładne rzeczy w dobrym guście, idealne np. do pracy. I płaszczyk ładny widziałam, a szukam takiego klasycznego prochowca... Może pojawią się i w innych miejscach w Polsce, będę miała na nich oko.

Myslalam,ze sa wszedzie-jest kilka sklepow we Wrocku, moze rozwina sie dalej, tak jak Solar wszechobecny Smiley

Iloraz inteligencji przegrywa z sumą głupoty.
(wyczytane w czyjejś sygnaturce)
Erato
UNO

Wielka Łowca

« Odpowiedz #7 : Marzec 01, 2008, 21:01:49 »

Gino Rossi - a jakże, to polska firma, no ale wiadomo, że buty trzeba nazwać po włosku  Wink Niestety ceny też włoskie, ale mają tańszą linię pod nazwą G&G.
Reserved - fajny sklep z odzieżą casual.
Makalu rzeczywiscie, świetne szyje rzeczy, bardzo lubię ichnie sukienki na lato.

Simple - wszystko fajnie, gdyby nie te ceny. Pozują na Max Marę, ale ich ceny to dla mnie przegięcie.

W Damexie bywają rozsądne przeceny (popełniłam płaszczyk na wyprzedaży sezonowej  Embarrassed )

die with memories,
not dreams

http://dq4u.blogspot.com/
wiórka
UNO

« Odpowiedz #8 : Marzec 01, 2008, 22:02:04 »

Z odzieżowych dorzucę Larę Fabio i czasami Echo. Ceny bardzo przyzwoite, a jakość bardzo zadowalająca. I rozmiarówka uczciwie ustawiona Smiley
 Z obuwniczych wymieniłabym Gino Rossi i Sagana, ale nie zawsze jakość idzie w parze z ceną.

I Taranko mi jeszcze przychodzi do głowy
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2008, 22:09:01 wysłane przez wiórka » Zapisane
justa
UNO

« Odpowiedz #9 : Marzec 04, 2008, 11:24:59 »

I Taranko mi jeszcze przychodzi do głowy

ja również mam z tą firmą pozytywne doświadczenia. kupuję też czasami w Reserved i Top Secret, chociaż bywały czasy, kiedy większość ich kolekcji wydawała mi się zbyt sportowa, ale widać, że zmieniają kierunki. pojedyncze sztuki kupuję w Cropp Town, bo zdarza się, że mają takie same rzeczy, jak w Reserved, tylko w innym kolorze, ale większość kolekcji kierują jednak do innych odbiorców. z Monnari mam jedną spódnicę, zwykle trudno mi tam znaleźć coś fajnego w moim rozmiarze. butów najwięcej mam Ryłko.
marianna
UNO

« Odpowiedz #10 : Marzec 04, 2008, 11:42:23 »

buty Wojas, albo exbut
Ryłko wiele razy podchodziłam ale nigdy nic dla siebie tam nie znalazłam...takie jakieś te wzory....

nie wymieniłyście jeszcze Tatuum i Carry - ten pierwszy nawet fajne wzory tylko rozmiarówka dziecięca Tongue, a w drugim - ciuchy typowo młodziezowe, dla takiej starej baby jak ja to tylko cosik do stajni tam znajdę Cheesy

jararaca
UNO

« Odpowiedz #11 : Marzec 04, 2008, 18:57:09 »

z tego co wiem ubrania Reserved szyte sa w Chinach, jedynie siedziba firmy znajduje sie w Gdansku...
layla
UNO

« Odpowiedz #12 : Marzec 04, 2008, 19:33:30 »

U mnie to w ogóle ciężko. Mam problem ze wszystkim, oprócz bluzek, bo te w rozmiarze XS albo S znajdę bez problemu. No, jeszcze z majtkami nie ma problemu.  Cool

Buty - Ryłko. Dlatego, że to jedyna firma w Polsce (przynajmniej ja o innej nie wiem), która robi buty w moim rozmiarze - 33,5 albo 34. Ale żebym była zachwycona ich obuwiem to nie powiem.  czekanie Przez buty ślubne prawie nie tańczyłam na swoim weselu, a następnego dnia miałam poranione stopy. Sad Kozaki - musiałam ubierać grube skarpetki i zawsze mieć plaster na pięcie, bo inaczej efektem była zakrawawiona skarpeta/rajstopa, no i ból.
Ale mam też dwie pary z których jestem zadowolona - letnie czułenka na małym obcasiku - bardzo wygodne i ładne oraz kozaki zimowe na obcasie. Co prawda nogi bolą mnie po 2 godzinach chodzenia (czasem po godzinie), ale to chyba dlatego, ze ja nie jestem przyzwyczajona do obcasów, ale mnie nigdy nie obtarły (boli mnie tylko podbicie, czasem tak, że myślę, że nie przejde już ani kroku dalej). Ale wygląd mają całkiem, całkiem. Na dłuższe chodzenie mam kozaczki na płaskim obcasie kupione na dzięcięcym w Deichmanie za jakieś 70zł (oczywiście sztuczna skóra). Ale to już offtop.
Musze też ponarzekać na design tzw "skrajnych rozmiarów" Ryłko. Ja wiem, że ich się sprzedaje mniej, ale jak tylko sie pojawiają, to znikaja jak świeże bułeczki i czasem baardzo trudno coś zamówić, jeśli nie ma na sklepie (nie wiem czemu produkują tak mało). Ale moim zdaniem na prawdę mogli by się postarać z designem. Kolory jakie przeważają w tej serii to oczywiście czerń (którą jesli chodzi obuty już rzygam i skręca mnie jak wchodzę do sklepu i widzę buty dla "normalnych" w takich pięknych kolorach) i czasem zdarza się brąz. brązowe kozaki są moim marzeniem - wygórowane, prawda?  czekanie

Co do innych firm. Podobają mi się kolekcje Reserved. Często znajdę tam coś dla męża, bo męskie kolekcje mają w typie niegrzecznego, rockendrolowego chłopaka (mojego chłopakiem bym już nie nazwała, ale cóż, taki typ Wink ). Szczególnie longsleevy mieli fajne w kolekcji zimowej i kurtki skórzane (kupiliśmy świetną, dokładnie taką jaką chciał nie była droga - ok. 500zł). W tym sezonie też pare fajnych rzeczy mi się rzuciło na oczy.
Co do kobiecej kolekcji, to wiele rzeczy mi się podoba, niestety niewiele jest na mnie dobrych - większość za szerokie, za długie. Sad

TopSecret - czasem u nich coś znajdę, ale przyznam, że nie bywam często. Jakoś tak się składa, że ciuchy kupuję głównie w Krakowie, a w GKrakowskiej TS nie ma.

Carry - nigdy nic nie kupiłam - za sportowe mi się wydają.

Tatuum - chyba nic mnie tak nie zachwyciło, albo jak mi się spodobało, to oczywiście rozmiar....

Pozostałych wymienionych przez Was nie znam, albo nie kupowałam w nich. Chociaż - chyba mam jedną buzkę z Cateriny... Nie jestem pewna.

A Alles - widziałam stronę i zakochałam się. Czemu ich nie ma w Krakowie? Piszą coś na stronie o bieliźnie dla kobiet szczupłych....  Cry

W ogóle to mi wyszedł taki jęczący post, ale cóż.. musiałam się "wypisać". Wybaczcie.  Embarrassed
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2008, 11:09:38 wysłane przez layla » Zapisane
marianna
UNO

« Odpowiedz #13 : Marzec 05, 2008, 10:06:11 »

z tego co wiem ubrania Reserved szyte sa w Chinach, jedynie siedziba firmy znajduje sie w Gdansku...

jak 99% pozostałych firm odzieżowych (i nie tylko) na świecie bez względu na markę i "półkę" Tongue

z butów przypomniały mi się jeszcze dwie polskie firmy :

Badura i Kacper - ulubione firmy Tż-ta  (ja mam czółenka Badury - najwygodniejsze buty o "wyjściowym"  emploi jakie do tej pory miałam) Smiley

Erato
UNO

Wielka Łowca

« Odpowiedz #14 : Marzec 05, 2008, 10:24:06 »

buty Wojas, albo exbut
Ryłko wiele razy podchodziłam ale nigdy nic dla siebie tam nie znalazłam...takie jakieś te wzory....

nie wymieniłyście jeszcze Tatuum i Carry - ten pierwszy nawet fajne wzory tylko rozmiarówka dziecięca Tongue, a w drugim - ciuchy typowo młodziezowe, dla takiej starej baby jak ja to tylko cosik do stajni tam znajdę Cheesy
no coś Ty, marianno, w Carry się ubiera nawet moja mama  Smiley Pośród tych sportowych szmatek można często znaleźć fajne swetry nadające się do pracy (nawet dla starszej pani  Wink ), czy żakiety lub bluzki - jeden z moich fajniejszych garniturów "roboczych" to lniany komplet z Carry właśnie, kupiony za grosze na wyprzedaży.
Swoją drogą, nawet nie wiedziałam, że Tatuum i Carry są polskie.

die with memories,
not dreams

http://dq4u.blogspot.com/
marianna
UNO

« Odpowiedz #15 : Marzec 05, 2008, 10:27:03 »

coś tam się da wyszperać na pewno - tez mam od nich jedną koszulę "do roboty", ale jak dla mnie takie złote strzały w Carry - zdarzają się raz na dwa lata Cheesy

justyce
UNO

podarty rajtuz

« Odpowiedz #16 : Marzec 05, 2008, 11:34:27 »

Oj, co do Carry - mam jakieś mieszane uczucia. Niektóre ciuchy świetne, a niektóre jakości pożal-się-boże.

Za to Reserved - bardzo podobają mi się ich bardziej eleganckie kolekcje: różnej maści spódnice, bluzki, swetry.

Jeśli chodzi o buty - zdecydowanym faworytem w tej eleganckiej sekcji jest Ryłko, od zawsze.

Bieliźniarsko spodobała mi się Ava, ale wiadomo, tylko dla 'standardowych' biustów - mojego rozmiaru u nich nie ma. Ale kiedyś, jak wbijałam się w ten 'prawie swój' - bardzo ceniłam sobie tę firmę. Porządnie uszyta bielizna, wysokiej jakości, bardzo ładna, ceny też bardzo przyzwoite.

My God! It's full of stars!
agnieska
UNO

« Odpowiedz #17 : Marzec 07, 2008, 12:16:37 »

Z Carry jest ten problem, że przy bawełnianych bluzkach zmieniają tylko długość rękawa w zależności od rozmiaru - długość na brzuchu jest tak samo... krótka, nigdy żadna bluzka od nich nie sięgała mi choćby do połowy bioder  Głową w mur
Grace
UNO

« Odpowiedz #18 : Marzec 07, 2008, 14:29:51 »

Dorzucę jeszcze firmę obuwniczą Lasocki - skórzane buty z fajną stylistyką i rozsądnymi cenami. Kozaczki tej firmy towarzyszą mi już 4 zimę... Ich modele "podchodzą mi" bardziej niz Ryłki. 

Jestem kotem i ze szczurami się nie ścigam...
Pucca
Global Moderator
UNO

Cute but psycho

« Odpowiedz #19 : Marzec 07, 2008, 14:43:01 »

Dorzucę jeszcze firmę obuwniczą Lasocki - skórzane buty z fajną stylistyką i rozsądnymi cenami. Kozaczki tej firmy towarzyszą mi już 4 zimę... Ich modele "podchodzą mi" bardziej niz Ryłki. 

Racja zupełnie o nim zapomniałam, a biegam w ich butach namiętnie - przez cały rok.

Nie jestem idealna, ale idealnie sobie z tym radzę!
www.srokao.pl
justyce
UNO

podarty rajtuz

« Odpowiedz #20 : Marzec 07, 2008, 15:38:47 »

Zapomniałam też o polskiej marce Diverse. Szyją ubrania raczej w stylu sportowym, młodzieżowym, ale mają dość ostrożną, zachowawczą stylistykę, przez co ich ciuchy nosi się długo - zwłaszcza że są świetnej jakości. Mam parę rzeczy, na które nie mogę już patrzeć, a wyglądają na tylko odrobinę znoszone.

My God! It's full of stars!
Dudi
UNO

« Odpowiedz #21 : Marzec 07, 2008, 19:33:50 »

Jako osoba z nietypowym rozmiarem obuwia - 41/42 jestem fanką firmy RYŁKO, która nie dość, że robi super wygodne buty (a to ma dla mnie priorytetowe znaczenie), to na dodatek właśnie posiada nietypowe rozmiary, jak również sklep internetowy, co już w ogóle totalnie mnie uszczęśliwiło Smiley Już nie tracę czasu na latanie po sklepach w nadziei, że "coś" znajdę. Ostatnio dostarczono mi kurierem buty (przepiękne Smiley ) po 2 dniach od zamówienia. Polecam gorąco Smiley Mam już kilka par butów tej firmy i żadne mnie nie zawiodły.
marianna
UNO

« Odpowiedz #22 : Marzec 10, 2008, 09:28:38 »

No popatrz....

co ja z moją szwagierką co roku przeżywam w poszukiwaniu damskich butów rozmiaru 41...tego się nie da opisać...i w sklepach Ryłko również nie spotkałysmy...tzn. w ofercie tak, ale "na stanie" nie :/

Nan
Administrator
UNO

My tu wąpierza tropim

« Odpowiedz #23 : Marzec 10, 2008, 18:52:05 »

Byłam dzisiaj w CCC i dziewczyny - na własne oczy widziałam buty firmy Lasocki rozmiar 41! Polecam Waszej uwadze, bo nietypowy rozmiar to faktycznie gehenna na naszym polskim rynku. Kupiłam sobie zresztą zamszowe buty skórzane za jedyne 80 zł! Widzi mi się, że będą wygodne (mam nadzieję), bo są miękkie i układają się do nogi, a nie sztywne, tak żeby noga musiała się przyzwyczaić kosztem rozlicznych ran i pęcherzy (moja odwieczna zmora).

Dudi
UNO

« Odpowiedz #24 : Marzec 10, 2008, 23:41:30 »

Nan, ale właśnie tu jest pies pogrzebany... rozmiar rozmiarowi nierówny.. Sad  Podam przykład. W zimie kupiłam sobie w CCC kozaczki rozmiar 41 - mogłam w nich pływać, czułam się jak w co najmniej 43! A jak przyszło do mierzenia butów wiosennych (również w CCC), to moja stopa
W OGÓLE (!!!) się w 41 nie zmieściła! Wyobrażacie sobie jakie to jest wnerwiające, a zarazem frustrujące??

Marianno - z czystym sumieniem polecam ten sklep internetowy RYŁKO. W razie czego bez najmniejszego problemu buty można zwrócić. Szepnij o nim szwagierce, a będzie Ci wdzięczna po wsze czasy Smiley
Strony: [1] 2 3 4
  Drukuj  

Skocz do: