http://www.e-dymek.com najlepszy sklep z elektronicznymi papierosami
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Puder z minerałami, Jadwiga.  (Przeczytany 2772 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Freesia
UNO

« : Styczeń 01, 2008, 13:10:25 »

Puder produkowany na bazie naturalnych glinek, które są źródłem pierwiastków potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania skóry, Puder o delikatnej lekkiej konsystencji doskonale i równomiernie się rozprowadza na skórze.

Preparat chroni skórę przed utratą wilgoci i działaniem czynników zewnętrznych. Aktywnie pielęgnuje cerę, uelastycznia ją.

Zapewnia gładką, matową cerę, zdrowy koloryt i komfortowe uczucie jedwabistości i świeżości skóry, jest niezbędnym, bazowym elementem trwałego i efektownego makijażu. Podkład służy do każdego rodzaju skóry ze wskazaniem na skóry tłuste i trądzikowe, działa pojędrniająco i nawilżająco.

Skład:Kaolin, Zinc Oxide, Montmorillonite

Zastanawiam się nad zakupem tego pudru, jednak nie znam się zupełnie na składach kosmetyków kolorowych. Jak myślicie, nie zaszkodzi tłustej, podleczonej nieco z trądziku cerze?
Nan
Administrator
UNO

My tu wąpierza tropim

« Odpowiedz #1 : Styczeń 01, 2008, 13:42:07 »

Skórze tłustej zaszkodzić nie powinien, chociaż obawiałabym się, że może działać zapychająco (tego nie jestem pewna, mam wrażenie, że gdzieś czytałam o zapychającym działaniu montmorillonite, ale nie pamiętam gdzie i kiedy). Bałabym się najbardziej wysuszenia skóry, ale ja jestem suchelec - na samą myśl, że miałabym chodzić z takimi glinkami cały dzień kurczą mi się palce u nóg Wink Wszystkie glinki, jakie stosowałam wysuszały skórę, więc myśląc o mojej skórze mam wizję masakry. Ale matować to to powinno znakomicie  Tak, tak

Hej, przeleciał robot, wydał cichy chrobot.
Pucca
Global Moderator
UNO

Cute but psycho

« Odpowiedz #2 : Styczeń 01, 2008, 14:23:06 »

Nan ma rację wszystkie glinki wysuszają - tu w składzie kaolin jest na pierwszym miejscu więc pewnie to postawa tego pudru więc myślę, że pod spód będzie potrzebny dobry krem nawilżający. Montmorillonite to też glinka (z tego co kojarzę) używana w kosmetykach głównie jako absorbent tłuszczu - tu pewnie ma na celu absorbować nadmiar sebum.

Jeśli można wiedzieć jaka jest cena tego pudru ?

Z punktu widzenia na punkt patrzenia, jestem za, a nawet przeciw
www.srokao.pl
Freesia
UNO

« Odpowiedz #3 : Styczeń 01, 2008, 15:01:53 »

Cena całkiem niezła, na allegro ok.27-29zł za 30gram. Ale jeśli ten puder miałby wysuszać skórę to chyba nie zdecyduję się na zakup. Dziękuje za pomoc. Smiley
Zapomniałam jeszcze dodać, że puder występuje także w wersji do skóry suchej. Jeśli uda mi się zdobyć skład, to go napiszę.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2008, 15:38:56 wysłane przez Freesia » Zapisane
Nan
Administrator
UNO

My tu wąpierza tropim

« Odpowiedz #4 : Styczeń 01, 2008, 18:49:09 »

Skład wersji do skóry suchej jest identyczny - sprawdziłam kiedyś w sklepie firmowym Jadwigi. Prawdopodobnie oznacza to, że pod dwoma szyldami sprzedaje się dokładnie ten sam produkt, bo umówmy się - wiele z ilością tych trzech składników producent nie pokombinuje. Innymi słowy oba będą wysuszać. No i jeżeli używasz filtrów to ja bym się obawiała interakcji minerałów z parsolem.

Hej, przeleciał robot, wydał cichy chrobot.
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do: