http://www.e-dymek.com najlepszy sklep z elektronicznymi papierosami
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Arretin; Maść Retynowa ???  (Przeczytany 7317 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Pucca
Global Moderator
UNO

Cute but psycho

« : Wrzesień 25, 2007, 13:11:23 »

W poszukiwaniu opcji z Retinoidami (przymierzam się na jesieni) znalazłam takie cosik

MAść RETYNOWA

Nazwa międzynarodowa:   
      TRETINOINUM

Postacie występowania leku:   
      maść

Jak działa lek?   

* Jest to lek składający się z witaminy A i substancji powodującej złuszczanie naskórka.
    * Poprawia również aktywność powstawania naskórka pokrywającego blizny.

Kiedy lek ma zastosowanie?   

Lek stosuje się w leczeniu trądziku, zwłaszcza zaskórnikowego i pospolitego, oraz w stanach nadmiernego rogowacenia naskórka.

Jakie są zasady przyjmowania leku?   

* Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz, najczęściej lek stosowany jest 1 raz dziennie.
    * Przed posmarowaniem skóry lekiem należy ją dokładnie umyć i wysuszyć. Najlepiej jest stosować lek na noc.
    * Zwykle poprawa następuje po 4-6 tygodniach stosowania leku, a wyleczenie po około 12 tygodniach.

Jakie mogą być niepożądane skutki?   

* Przejściowe podrażnienie skóry w postaci zaczerwienienia i pieczenia.
    * Działania te nie są powodem zaprzestania kuracji. Najczęściej ustępują one po kilku dniach stosowania leku.

O czym należy poinformować lekarza?   

* O tym, że miałeś kiedykolwiek uczulenie na ten lek.
    * Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz. Przeciwwskazania dla kobiet w ciąży oraz matek karmiących
    * Poinformuj lekarza, że jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz dziecko piersią.

Zapamiętaj!   

* Ze względu na dosyć długi okres leczenia nie zniechęcaj się niedostatecznym może efektem w ciągu pierwszych tygodni stosowania leku.Unikaj promieni słonecznych
    * UWAGA! Podczas kuracji unikać nasłonecznienia oraz kontaktu preparatu ze spojówkami i błonami śluzowymi!
    * Zawsze przechowuj lek w zamkniętym i oryginalnym opakowaniu, w suchym, chłodnym miejscu; chroń go przed światłem i wilgocią.

Postać farmaceutyczna preparatu:   
    Maść Retynowa (Coel s.c.- Laboratorium Farmaceutyczne Wytwórnia Euceryny) maść 0,5mg/g, 1 op. 500 g
    Maść Retynowa (Coel s.c.- Laboratorium Farmaceutyczne Wytwórnia Euceryny) maść 0,5mg/g, 1 op. 25 g

ARRETIN ICN

Skład:
1 g kremu zawiera 0,5 mg tretinoiny.

Działanie:
Preparat przeciwtrądzikowy do stosowania zewnętrznego, pochodna witaminy A. Pobudza odnowę komorek naskórka i zmniejsza ich spoistość (zwłaszcza warstwy rogowej), co ułatwia złuszczanie naskórka. Prowadzi to do usuwania istniejących zaskórników i hamuje powstawanie nowych. Tretinoina zapobiega także nieprawidłowemu rogowaceniu mieszków włosowych.

Wskazania:
Trądzik pospolity.

Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na tretinoinę lub pozostałe składniki preparatu. Ostry wyprysk, ostre dermatozy, trądzik różowaty. Nie stosować u dzieci.

Niepożądane efekty:
Może wystąpić (zwłaszcza na początku leczenia) nadmierne wysuszenie skóry, złuszczanie naskórka, pieczenie, zaczerwienienie skóry i przemijające miejscowe przebarwienia skóry, rzadko obrzęk, tworzenie się pęcherzyków lub strupków. Zazwyczaj objawy te ustępują po odstawieniu leku lub zmniejszeniu dawki.

Interakcje:
Może wystąpić nadmierne wysuszenie lub podrażnienie skóry w skojarzeniu z innymi miejscowo stosowanymi preparatami przeciwtrądzikowymi (antybiotyki, preparaty siarki, alkohol, rezorcyna, kwas salicylowy, nadtlenek benzoilu) oraz kosmetykami o działaniu wysuszającym lub złuszczającym. Wyżej wymienione leki i kosmetyki należy stosować w innych porach dnia niż preparat tretinoiny.

Dawkowanie:
Krem stosuje się raz dziennie (na noc) na oczyszczoną skórę. Po 7-10 dniach częstotliwość stosowania preparatu można zwiększyć do 2 razy dziennie (rano i wieczorem), jeśli wcześniej jego stosowanie nie powodowało wysuszenia skóry.

Uwagi:
Efekt terapeutyczny może wystąpić po 3-6 tygodniach, ale leczenie powinno trwać 8-12 tygodni. W pierwszych tygodniach leczenia może wystapić przemijające zaostrzenie objawów skórnych. Nie należy dopuszczać do kontaktu preparatu ze spojówkami i błonami śluzowymi nosa i ust. Podczas leczenia unikać nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV i innych niekorzystnych czynników fizycznych (wiatr, mróz, itp.).

Ciąża:
Bezpieczeństwo stosowania w ciąży: kategoria C (wg US FDA). Tretinoina jest teratogenna u zwierząt zarówno po podaniu doustnym, jak i stosowaniu miejscowym. Ponieważ brak jest badań kontrolowanych potwierdzających bezpieczeństwo jej stosowania u kobiet ciężarnych, tretinoina nie powinna być stosowana w ciąży. Producent podaje, że lek może być stosowany w ciąży wyłącznie w przypadku, gdy przewidywane korzyści przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu.Również w okresie karmienia piersią lek może być stosowany wyłącznie w przypadku, gdy przewidywane korzyści dla matki przewyższają potencjalne zagrożenie dla dziecka.

Czy ktoś coś słyszał na ten tema co to jest?  Przyznam, że pierwszy raz się z tym spotykam (albo może nie pamiętam, albo przespałam podawane informacje)

Ja wiem, że są sprawdzone preparaty, ale mnie i tak ciągnie do nowości choćby tylko dla ekseprymentu

Z punktu widzenia na punkt patrzenia, jestem za, a nawet przeciw
www.srokao.pl
pitipel
Gość
« Odpowiedz #1 : Wrzesień 25, 2007, 13:33:02 »

Tego nie ma.
Lepiej zobacz sobie ofertę tej apteki co zapodała marianna - tam to jest z czym eksperymentować!!!  cheesy
Pucca
Global Moderator
UNO

Cute but psycho

« Odpowiedz #2 : Wrzesień 25, 2007, 13:42:48 »

Tego nie ma.
Lepiej zobacz sobie ofertę tej apteki co zapodała marianna - tam to jest z czym eksperymentować!!!  cheesy

Piti nie ma ani tej maści, ani tego Arretin'u ?
Znaczy co to jakieś widmo, że niby jest a go nie ma - no ja pierdykam

Z punktu widzenia na punkt patrzenia, jestem za, a nawet przeciw
www.srokao.pl
marianna
Moderator
UNO

« Odpowiedz #3 : Wrzesień 25, 2007, 14:22:52 »

Tego nie ma.

Nooo...życ nie umierać...normalnie skóry na gębie zabraknie Tongue

LadyMadalena
UNO

« Odpowiedz #4 : Czerwiec 17, 2010, 14:00:37 »

Witam,
Ktokolwiek widzial, ktokowiek wie czy arretin to gdzies jest jeszcze dostepny? W jednej aptece internetowej go widzialam ale nic poza tym, ani slowa gdzie indziej na jego temat. Prosze o pomoc bo bardzo mi na nim zalezy z racji ceny i "formy podania" czyli kremu.
Pozdrawiam:)
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do: