Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Domowa maseczka liftingujaca pod oczy  (Przeczytany 18104 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
asinek
UNO

skarbonka na smutki

« : Sierpień 27, 2007, 08:19:52 »

Kiedys na jakims anglojezycznym forum czytalam o maseczce zelatynowej pod oczy i w koncu postanowilam sprobowac.
Do eksperymentu potrzeba zelatyny w platkach i ew jakiegos nawilzajacego czegos pod  oczy (ja uzylam serum proteinowego)

Z platkow zelatyny wycielam paski, namoczylam je kilka minut w zimnej wodzie i nalozylam na skore pod oczami, uprzednio posmarowana serum. Po 10 minutach zdjelam resztki zelatyny platkiem kosmetycznym i zmylam obszar pod oczami woda (tez za pomoca platka).

Efekt - bardzo ladnie napieta skora! Maseczke robilam wieczorem, poznym, kiedy to na skorze pod oczami widac dzialanie grawitacji. Dzis rano, mimo wczesnej pobudki - skora nadal napieta, zero porannego opuchniecia (poza maseczka nie zastosowalam nic innego na noc pod oczeta).

Uwaga - zelatyna pieknie skleja rzesy  Wink

PS ciekawi mnie jaki efekt daje maseczka zelatynowa na cala paszcze  Undecided

hey do you do judo when they surround you, a little mental yoga - would they dissapear? (T.Amos "Purple People")

Pucca
Global Moderator
UNO

Cute but psycho

« Odpowiedz #1 : Sierpień 27, 2007, 09:39:41 »

Asinku, a gdyby tak z takie sproszkowanej żelatyny zrobić taką maseczkę ? nie dałoby rady? Bo ja tych cholernych płatków u nas nigdzie nie widzę.

Może jakby taką sproszkowaną namoczyć w zimnej wodzie lekko rozpuścić nad parą odczekać, aż przestygnie i takie jeszcze lekko ciepłe położyć na serum albo jakiś olejek - pod wpływem ciepła chyba preparat pod powinien się szybciej wchłaniać  Undecided i chyba na całą paszczę też chyba taka z proszku by się nadała ?

Kurna Asinku natchnęłaś mnie  Cmok  dziś robie eksperymenta z taką w proszku 

Nie jestem idealna, ale idealnie sobie z tym radzę!
www.srokao.pl
marianna
Moderator
UNO

« Odpowiedz #2 : Sierpień 27, 2007, 09:50:56 »

mozna ze sproszkowanej  - sprawdzone Cheesy

bez obaw

tylko to potem ciężko schodzi Wink

ja wczoraj zastanawiałam się nad zdaniem w mazidlanym opisie karagenianu i biofermentu, że w proporcji 10% działa liftingująco....

Pucca
Global Moderator
UNO

Cute but psycho

« Odpowiedz #3 : Sierpień 27, 2007, 11:34:40 »

mozna ze sproszkowanej  - sprawdzone Cheesy

bez obaw

tylko to potem ciężko schodzi Wink

ja wczoraj zastanawiałam się nad zdaniem w mazidlanym opisie karagenianu i biofermentu, że w proporcji 10% działa liftingująco....

Marianno a jak robiłaś ze sproszkowanej - tak coś jak jak opisałam ?

www.srokao.pl
asinek
UNO

skarbonka na smutki

« Odpowiedz #4 : Sierpień 27, 2007, 11:46:47 »

Ja chyba jestem zbyt wygodna na zelatyne w proszku Wink. W kazdym razie zelatyna w platkach schodzi calkiem dobrze (pomijajac rzesy i tym podobne  Wink).

Tym niemniej jestem ciekawa procedury Marianny  Tak, tak, bo zelatyna w proszku jest tansza  Wink

U mnie jednorazowy efekt trzymal sie kolo 10 h. Czyli dobra rzecz na imprezy i wyjscia  Roll Eyes.

Co do aplikacji na cala twarz to przebakne tylko ze w tych miejscach w ktorych platki byly za duze i siegaly na policzki pory byly znaczaco zwezone ...

hey do you do judo when they surround you, a little mental yoga - would they dissapear? (T.Amos "Purple People")

pitipel
Gość
« Odpowiedz #5 : Sierpień 27, 2007, 11:47:09 »

Jestem fanką karagenianu; on napina i w ogóle jest cały bardzo, ale to bardzo cacy!  Tak, tak
marianna
Moderator
UNO

« Odpowiedz #6 : Sierpień 27, 2007, 12:37:58 »

Jestem fanką karagenianu; on napina i w ogóle jest cały bardzo, ale to bardzo cacy!  Tak, tak

ale w jakim stężeniu?

pitipel
Gość
« Odpowiedz #7 : Sierpień 27, 2007, 12:41:13 »

Do koncentratu pod maskę trójalgową się go daje 1 ml na 2,5ml całości. Ściąga i napina jak ta lala.
Rewelacja.
Żelatyna zaś jest dla mnie jakaś taka łobrzydliwa, choć sama nie wiem dlaczego  Undecided
Jest to jak najbardziej subiektywne odczucie  Wink
marianna
Moderator
UNO

« Odpowiedz #8 : Sierpień 27, 2007, 12:46:35 »

Ja robię to tak , że biorę łyżeczkężelatyny i łyżeczkę wrzątku - merdam, sprawdzam kiedy nie parzy i chlup na gębę.

Im rzadsza konsystencja, tym łatwiej potem się zmywa - a efekt ten sam. Po prostu nie trzeba żelatyny aż tak dużo.

Nie dawałam pod spód, żadnych koncentratów - był to czysty lifting - a podobno taka maska stosowana regularnie "wywabia" sińce pod oczami. Nie wiem , bo nie stosuję regularnie Cheesy i sińców też nie posiadam Tongue

Ta proporcja , którą podałam jest aż za duża na całą twarz, ale niejszych ilości nie chce mi się mieszać Wink

Na pewno można żelatynę mieszać z innymi składnikami...sama  mam "apetyt" na karagenian albo spirulinę Wink
będe chodzić po domu i straszyć Tongue

Pucca
Global Moderator
UNO

Cute but psycho

« Odpowiedz #9 : Luty 12, 2008, 20:48:15 »

Podnoszę wątek, bo dokonałam kolejnej wariacji na ten temat.  Sproszkowaną żelatyna wymieszałam pół na pół ze spiruliną do tego vitamina E + Gal, Serum pod oczy z olejkami z wiesiołka i ogórecznika lekarskiego efekt jak dla mnie szokujący, skóra napięta, mocno rozjaśniona, zmarchy rozprostowane - maseczkę zrobiłam wieczorem efekt utrzymał się do rana, ba nawet do południa  Grin

www.srokao.pl
ezieta
UNO

OrdynatorFemi

« Odpowiedz #10 : Luty 13, 2008, 09:17:33 »

Sproszkowaną żelatyna wymieszałam pół na pół ze spiruliną do tego vitamina E + Gal, Serum pod oczy z olejkami z wiesiołka i ogórecznika lekarskiego

Pucca a na jakim etapie zalalas to wrzatkiem? Najpierw na sucho wymieszalas zelatyne i spiruline( po pol luzeczki???) a potem Gal do tego i wit E?

Iloraz inteligencji przegrywa z sumą głupoty.
(wyczytane w czyjejś sygnaturce)
Pucca
Global Moderator
UNO

Cute but psycho

« Odpowiedz #11 : Luty 13, 2008, 09:29:24 »

Pucca a na jakim etapie zalalas to wrzatkiem? Najpierw na sucho wymieszalas zelatyne i spiruline( po pol luzeczki???) a potem Gal do tego i wit E?

Ezieto najpierw wymieszałam na sucho żelatynę i spirulinę (tak około 1/4 łyżeczki - a i to moim zdaniem pod oczy było za dużo), potem 1 kapsułka tokovitu i 2 gala - poczekałam, aż spirulina i żelatyna trochę namiękną i następnie całość zalałam gorącą, ale nie wrzącą wodą. Wymerdałam breję i jak już nie wyczuwałam grudek żelatyny myk pod oczy.

www.srokao.pl
ezieta
UNO

OrdynatorFemi

« Odpowiedz #12 : Luty 13, 2008, 13:58:02 »

No tak, teraz zrozumialam, jak mi napisalas wprost. Chyba sporzadze sobie taki lifting dzisiaj Smiley

Pucca
Global Moderator
UNO

Cute but psycho

« Odpowiedz #13 : Luty 13, 2008, 14:05:06 »

Dobrze jest posmarować się jeszcze czymś pod oczy może vit. E (albo vit. C - ooooo muszę o tym pomyśleć) bo maseczka po zaschnięciu ciężko schodzi z takich suchych podoczów, ale efekt jest naprawdę bombowy.

www.srokao.pl
ezieta
UNO

OrdynatorFemi

« Odpowiedz #14 : Luty 13, 2008, 16:06:04 »

Posmaruje wit C rozciapana w h2o.Ide montowac sobie maseczke nim Pan Malz wroci z roboty Smiley

patrykanka
UNO

« Odpowiedz #15 : Styczeń 27, 2010, 13:52:38 »

kupiłam karagenian 10g i maseczkę trójalgową 30g w proszku jak to rozrobić chciałabym to pod oczy a rozrobione jak długo może stać i gdzie czy taką maseczkę się zmywa?
kasiulek
UNO

« Odpowiedz #16 : Styczeń 27, 2010, 13:56:31 »

Maseczka trójalgowa rozrobiona zgodnie z przepisem wodą zastyga bardzo szybko w coś w rodzaju gumy, którą potem łatwo ściągnąć.
marianna
Moderator
UNO

« Odpowiedz #17 : Luty 03, 2010, 08:34:45 »

kupiłam karagenian 10g i maseczkę trójalgową 30g w proszku jak to rozrobić chciałabym to pod oczy a rozrobione jak długo może stać i gdzie czy taką maseczkę się zmywa?

Maseczkę trójalgową przygotowuje się  tuż przed użyciem.

Wbrew pozorom wymaga trochę wprawy w mieszaniu - bo zastyga bardzo szybko na nieużywalną gumę

Jak dodasz za mało wody to zastygnie tak szybko w pojemniczku w którym mieszasz, że nie zdążysz jej wyjąć a jak dodasz za dużo wody to wyjdą gluty

Generalnie przy mieszaniu maseczki trójalgowej trzeba się uwijać.

Karagenian jest już w postaci żelu i wystarczy go rozrobić trochę z wodą. Na maseczki liftingujące limaria zaleca stężenie max. 10%.

Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do: