Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Allegro - zakończenie aukcji przed czasem, ale jak?  (Przeczytany 17766 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
chocolatka
UNO

« : Marzec 24, 2007, 21:05:24 »

Wystawiłam pewien przedmiot na Allegro na aukcji z licytacją. Jeden z użytkowników zapytał mnie czy nie zgodziłabym się na zakończenie aukcji przed czasem. Zaproponował satysfakcjonującą mnie cenę, więc ok, chętnie się zgodzę. Ale jak to wygląda ze strony technicznej? W licytacji już uczestniczy parę osób, przedmiot osiągnął cenę ok. 50zł, ten Allegrowicz zaproponował mi 120zł. Ale jeśli nawet wpisze on tę kwotę, to na liście ofert kupna pojawi się kwota potrzebna do przebicia innych Allegrowiczów, a nie owe 120  Undecided. Kurczaki, nie wiem co zrobić  Huh
Pucca
Global Moderator
UNO

Cute but psycho

« Odpowiedz #1 : Marzec 24, 2007, 21:11:03 »

Wchodzisz, w moje allegro, zakładka sprzedaję, przy aukcji z prawej strony są opisy i między innymi Zmień klikasz tam i jest opcja zakończ przed czasem z odwołaniem ofert i bez odwołania. I zaznaczasz, która Cię opca interesuje i już po aukcji.

Z punktu widzenia na punkt patrzenia, jestem za, a nawet przeciw
www.srokao.pl
chocolatka
UNO

« Odpowiedz #2 : Marzec 24, 2007, 21:15:08 »

Pucca, dziękuję za odpowiedź, ale to co napisałaś akurat rozumiem Smiley
Chodzi o to, że jeżeli ten Allegrowicz weźmie teraz udział w licytacji i wpisze 120zł, a do przebicia poprzedniej oferty wystarczy 52zł, to gdy w tym momencie zakończę aukcję (w sposób, który opisałaś), to ten Allegrowicz będzie mi winny 52zł a nie 120? Prawda? Czy to inaczej działa?  Shocked

Nie wiem czy jasno tłumaczę  Sad

EDIT chcę zakończyć aukcję przed czasem nie odwołując ofert, tylko jak zrobić, by tą najwyższą ofertą była oferta 'tego' Allegrowicza i by wynosiła ona 120zł
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2007, 21:18:14 wysłane przez chocolatka » Zapisane
Pucca
Global Moderator
UNO

Cute but psycho

« Odpowiedz #3 : Marzec 24, 2007, 21:17:41 »

No to musisz się tak umówić z kupujący, że zakończysz aukcje z kwotą 52 zł a on wpłaci tą na którą się umówiliście. Inaczej się nie da.

www.srokao.pl
chocolatka
UNO

« Odpowiedz #4 : Marzec 24, 2007, 21:19:03 »

No to musisz się tak umówić z kupujący, że zakończysz aukcje z kwotą 52 zł a on wpłaci tą na którą się umówiliście. Inaczej się nie da.

Aaa, dziękuję  Uklon Myślałam, że trzeba inaczej   Embarrassed
margaretka02
UNO

« Odpowiedz #5 : Marzec 24, 2007, 21:27:17 »

Tylko uważaj na jedną rzecz: pozostali kupujący mogą się poskarżyć Allegro, że zakończyłaś wcześniej aukcję. Jakby Cię Allegro zapytało czemu, a Ty podasz prawdziwy powód i te 120 zł, to Ci zawieszą konto, bo umawianie się na cenę poza aukcją jest zabronione przez regulamin.
Pucca
Global Moderator
UNO

Cute but psycho

« Odpowiedz #6 : Marzec 24, 2007, 21:28:06 »

A nie ma sprawy  Smiley

www.srokao.pl
chocolatka
UNO

« Odpowiedz #7 : Marzec 24, 2007, 21:36:53 »

Tylko uważaj na jedną rzecz: pozostali kupujący mogą się poskarżyć Allegro, że zakończyłaś wcześniej aukcję. Jakby Cię Allegro zapytało czemu, a Ty podasz prawdziwy powód i te 120 zł, to Ci zawieszą konto, bo umawianie się na cenę poza aukcją jest zabronione przez regulamin.

Nie wiedziałam, że to zabronione  Huh
Dzięki.
marianna
UNO

« Odpowiedz #8 : Marzec 26, 2007, 09:15:21 »

Nie wiedziałam, że to zabronione  Huh
Dzięki.

no jest zabronione bo w takiej sytuacji oszukujesz ich na prowizji Wink

Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do: