Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: kwas migdałowy  (Przeczytany 43508 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
pitipel
Gość
« : Marzec 15, 2006, 16:05:45 »

Kwas migdałowy - nowe narzędzie w medycynie estetycznej

Kwas migdałowy (Mandelic acid) występuje w naturze w słodkich migdałach. Mark B. Taylor zajął się nim jako dobrze znaną substancją przeciwbakteryjną, a zarazem potencjalnym kosmeceutykiem (którym jest jako AHA), badając, czy jego zastsowanie da efekty przeciwstarzeniowe zbliżone do uzyskiwanych przy użyciu kwasu glikolowego. Taylor opublikował wyniki obserwacji dokonanych na 1100 pacjentach. Uzyskane przez niego rezultaty potwierdza dr Roberto Pelliccia, stosujący kwas migdałowy jako peeling chemiczny.
Peelingi kwasem migdałowym pozwalają uzyskać poprawę stanu skóry z trądzikiem, zmarszczkami, piegami i ostudą, wykazują także działanie zapobiegające infekcjom po zabiegach odmładzania laserem. Nie wywołują przy tym uczucia dyskomfortu i dają natychmiastowe efekty. Kwas migdałowy nie uwrażliwia też skóry na słońce i dlatego może być stosowany przez cały rok, a także - ze względu na brak ryzyka wystąpienia przebarwień - u osób z wysokim fototypem.

http://www.aktiv-press.2a.pl/medycyna/archive/summary/09169.html

Kwas migdałowy rozpuszcza się a etanolu; w warunkach domowych w stężeniu 20%; uzyskanie wyższego stężenie roztworu może okazać się trudne.

Kwas migdałowy - jest kwasem alfa-hydroksylowym, otrzymywanym poprzez hydrolizę wyciągu z gorzkich migdałów. Jego cząsteczka jest mniejsza od cząsteczki kwasu glikolowego. Kwas migdałowy jest częściowo rozpuszczalny w wodzie, natomiast całkowicie w akloholu etylowym i izopropylowym. W zabiegach stosowany w stężeniu 50%. Peeling kwasem migdałowym przynosi zadawalające efekty przy spłycaniu zmarszczek, w przypadku nieregularnych przebarwień, melazmy, hiperpigmentacji pozapalnych i piegów, w trądziku pospolitym, krostkowym, w zapaleniu mieszków włosowych, w terapii fotostarzenia. Zaleca się 6-8 zabiegów wykonywanych co 7-14 dni. Kwas migdałowy nie uwrażliwia skóry na słońce i dlatego może być stosowany przez cały rok, a także - ze względu na brak ryzyka wystąpienia przebarwień - u osób z wysokim fototypem.
www. cosmetic.pl

Research Methods
Preliminary trials were open and uncontrolled, and included more than 1,100 patients over the past 3 years. Some patients were followed with photographic documentation and global evaluations, and were monitered for improvement and adverse effects-methods typical of the evaluation of a new cosmetic product. Patients were evaluated For improvement in acne, skin texture, wrinkles, lentigines and melasma.
Mandelic aicd is prepared in an algae extract (Mandelic Marine Complex™, Nucelle®, a division of North American Medical, Idaho Falls, ID) gel or lotion base in 2% to 10% concentration for topical use. Additional preparations were combined with topical vitamins (including vitamins A,C,E, and D3) and sunscreen with SPF 15. Patients were instructed to use the products twice daily.
Chemical peels were performed with 30% and 50% mandelic acid. A 2% mandelic acid wash was used to cleanse the skin, followed by the application of mandelic acid using gauze applicators. As the product was applied , the skin was gently rubbed. Exposure times were usually limited to 5 minutes; however, longer applications also appeared to be safe. Peels were performed at weekly or biweekly intervals. After the peel, the skin was cleansed with water, and a mild topical steroid (desonide 0.05% lotion) was applied in a single application.
For 2 to 4 weeks before and after laser resurfacing, patients were treated with mandelic acid products and a semi-permeable ointment designed to aid healing after laser surgery. Patients were evaluated for the following: time to reepithelialization, incidence of gram-negative infections, duration of postresurfacing erythema, postinflammatory pigmentation, milia, and other postoperative complications.

Results:
Preliminary results from the open clinical trials using these products are encouraging in several diverse areas related to skin care:
1. Fine wrinkles and lines appear to improve, much like photoaged skin does with the use of 10% glycolic acid preparations. Skin texture improves quickly withindays or weeks in characteristic AHA therapeutic fashion. A notable difference between glycolic acid and mandelic acid products is the lack of skin irritation and erythems that often accompanies skin treatments with glycolic acid in 30% to 70% preparations used for peeling. As with glycolic acid, the effect is sustained over months and years of treatment, with gradual and continued improvement in fine lines and wrinkles being the characteristic benefit.
It is noteworthy that a remarkable difference was seen in the tratment of darkly pigmented skin types. Improvement can be seen in fine wrinkles and lines in patients with Fitzpatrick skin types I through VI without any postinflammatory hyperpigmentation.
In contrast, tha author has observed in his dermatology practice a larger number of darkly pigmented patients who have developed irritation, erythema, and subsequent postinflammatory hyperpigmentation while treating the skin with 5% to 10% glycolic acid, tretinoin, or hydroquinone.

2. Chemical peeling with mandelic acid, when compared with glycolic acid peels, produced less erythema, and was less likely to result in crusting or blistering or other adverse effects on the epidermis. The onset of erythema is more predictable and gradual, and there is less likelihood that "hotspots" will develop in dry areas of the face (e.g., on the cheek lateral to the commissure). Repeated, weekly peeling with 5-minute exposure times, followed by washing with water, was well tolerated by most patients. Repeated peeling is useful for treating acne, melasma, lentigenes, and fine photoaging damage (e.g., wrinkles, dullness, skin texture changes).

3. Abnormal pigmentation, including melasma, postinflammatory hyperpigmentation, and lentigines, improved quickly when treated with mandelic acid products. In many patients, melasma improved up to 50% after 1 month of treatment using 10% mandelic acid lotion. Faintly pigmented lentigenes respond much more slowly-a result characteristic of treatment with other AHA products-with gradual fading over a period of weeks or months. Mandelic acid products used with prescription-strength bleaching agents containing hydroquinone or kojic acid also showed excellent fading with no adverse effects, and may hasten the benefits of treatment.
Dermal melasma has often been resistant to topical treatments, but marked improvement was seen in patients who had failed other topical treatments with tretinoin, hydroquinone, and steroids. Many of these patients were of darker skin types, and had experienced postinflammatory hyperpigmentationfrom other topical products. This was especially true of tretinoin and hydroquinone. No adverse darkening of the melasma was seen when these patients were treated with mandelic acid products. Dermal melasma responded much more slowly than epidermal melasma (as determined by Wood's light examination). A sustained, gradual improvement over a period of months is characteristic of patients treated with mandelic acid products. One notable patient of Italian descent had severe melasma on the forehead that was resistant to prescription bleaching agents and to tretinoin. Over 6 months, almost complete clearing of the melasma with the use of mandelic acid was seen. Some patients were treated with mandelic acid products plus PhotoDerm®(ESC Medical, Yokneam, Israel). Combination therapy may yield faster improvement.

4. Acne improvement is remarkable in many patients treated with inflammatory pustular, comedonal, and papular acne. Patients with gram-negative folliculitis also showed improvement while using mandelic acid products. Many acne patients who are resistant to antibiotics given both systemically and topically have responded very well to the mandelic acid. Patients with acne at grade 111 or below responded most positively.
Initial research on mandelic acid was predicated on its antibiotic nature. It was hoped that an improvement in wrinkles and acne could be obtained for patients who suffered from both. Many patients have been able to control their acne with mandelic acid products alone (i.e., without using traditional acne products). Mandelic acid has been found to be espeially useful in treating adult female patients suffering from both photoaging and acne. Some acne rosacea patients were also treated , and their conditions showed improvement.

5. Laser skin resurfacing patients have been treated over the past 11 months before and after the resurfacing procedure. Immediately after laser resurfacing and until reepithelialization, patients were treated with a semi-permeable ointment. The most notable result of using mandelic acid after laser peels was the lack of postoperative gram-negative infections in more than 100 cases. Patients used these products for 2 to 4 weeks before laser resurfacing and, after reepithelialization, started using maintenance products also containing mandelic acid. A semipermeable ointment allowed easy cleansing of the skin without occluding bacteria and dead skin fragments. When mandelic acid products were used operatively and postoperatively, postinflammatory hyperpigmentation rarely occurred.

http://skincarerx.org/rx_article.html
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2006, 08:11:51 wysłane przez pitipel » Zapisane
Zambezzi
UNO

« Odpowiedz #1 : Lipiec 05, 2006, 13:18:07 »

Ptipel,
stosuję sobie ten tonik i bardzo  chwalę. Ostatnio ma problemy zaskórnikowo pryszczowe, ktorych nigdy nie miałam Cry Cry.  Mam tyle tego kwasu, że przepis dla mnie jak ulał. Mam tylko pytanie, czy skoro jego dość dużo wychodzi nie jestem w stanie zuzyć nawet przez 10 dni to do takiego użytego mogę dodać albo etanolu lub glikolu celem przedłużenia trwałości szkoda mi to wylać.
pitipel
Gość
« Odpowiedz #2 : Lipiec 05, 2006, 14:20:38 »

Możesz dodać  moim zdaniej najlepiej etanolu.
Ja konserwuję optiphenem, którego w polsce raczej nie dostaniesz, ale wódzia jako konserwanck też bardzo być może.
Uwaga - tonik pachnie bardzo specyficznie. Przynajmniej ten mój. Walory ma jak najbardziej w porządku, ale zapaszek taki niebardzasty. Niemniej na lato na codzień - super.
Planuję dziś umerdać tonik migdałowo - jabłkowy; mam trochę malica i zobaczymy jaki bedzie efekt.
Madrzejsi ode mnie, co już robili mówią, ze bardzo OK wychodzi; moze zechcą napisać cos tym  Cool
pitipel
Gość
« Odpowiedz #3 : Lipiec 24, 2006, 16:17:59 »

Piti,jak sprawuje się Twoje serum migdałowe? Czy juz są jakieś efekty?
Tonik to był. Uzywam i sobie bardzo chwalę.
A słońca unikam jak wampierz ale plamy na pysku mam.
Taka to juz uroda łaciata, cholera.
A zima taka sliczna laseczka byłam...
pitipel
Gość
« Odpowiedz #4 : Lipiec 30, 2006, 17:26:23 »

A ja robię teraz tak:
2 ml kwasu wsypuje do miarki i dopełniam wodą do 5 ml.
Jak się rozpuści to zapodaję na pysk.
PIECZE JAK CHOLERA, powoduje zbielenie skóry po kilklu chwilach, które po kilku nastepnych chwilach ustepuje.
Nastepnego dnia (nie wyobrazam sobie przeżycia nocy bez oleju lanolinowego po takim zabiegu) - skóra twarzy wygląda okropnie - powstają ciemnobrązowe plamy w miejscach przebarwień...
Po dwóch dniach skóra schodzi. Razem z ciemnobrązowymi plamami oczywiście, a pod spodem jest śliczna deliaktna gladka skóra bez przebarwień.
Okres łuszczenia jest niezmiernie wkurzający, ale efekt wynagradza stresy jak najbardziej.

Chętnych wyprobowania tej metody uprzejmie proszę wziąć pod uwagę, ze mam skórę nosorożcową i tłustą... bardziej wrażliwe lica mogłoby wypalić do kości!!!
Tak serio mowiąc - 40% kwas migdalowy robią w gabinetach zalecając częstotliwośc co tydzień - 10 dni. U mnie proces złażenia skóry i regeneracji trwa nieco dłużej, ale jest faktem, ze jest to sposób na polepszenie wygladu skory (mam na mysli te cholerne przebarwienia!!!).
Teraz stosuje ad hoc, bo na systematyczne przprowadznie serii nie mama czasu - dużo pracuję i nie mogę sie ludziom pkazywać z popaloną mordą, ale moze późną jesienią, kiedy mam więcej czasu popróbuję zrobic kilka zabiegów co półtora tygodnia i zobaczymy co z tego wyjdzie.
 Roll Eyes

Erato
UNO

Wielka Łowca

« Odpowiedz #5 : Wrzesień 27, 2006, 20:59:15 »

Piti, to znaczy, że nie zmywasz tego kwasu? Smarujesz i cierpisz? A potem lanolina? Bo wcześniej pisałaś, że zmywasz woda z kranu... Teraz już nie zmywasz, czy to jest po prostu oczywiste?  Grin
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2006, 11:25:41 wysłane przez pitipel » Zapisane

die with memories,
not dreams

http://dq4u.blogspot.com/
pitipel
Gość
« Odpowiedz #6 : Wrzesień 28, 2006, 13:46:43 »

Nie zmywam.
Nawet jak przemyjesz buziol pomiedzy kwasem a tłuszczem to bólu nie zniwelujesz w ten sposób... Ale to aż tak strasznie to bie boli znowu!
Ja zapodaje na pysk kwacha, jak przestanie piec (za jakieś 20 min) nakładam tłustosci i już. Zawsze się kasze wieczorem, rano wstaję jak mazepa z popalonymi brazowymi plamami na skórze, po jakichs dwóch dniach wszystko złazi i spod spodu mamy piekną, świetlistą, świeżą skórkę  Grin
Zamiast lanoliny uzywam oleju lanolinowego i chwała Limarii, ze planuje go sprowadzić do swojego sklepiku; lanolina jest taka twarda, na obolała skórę ciężko ją nałożyc.
Zresztą ten Massage Ol polecam zamiast lanoliny - jest rzadki, łatwo się nałoży, pięknie natłuszcza.
rufek
UNO

« Odpowiedz #7 : Wrzesień 28, 2006, 14:50:35 »

Nie, takie plamy - zaznaczam, ze U MNIE - robia sie od 40%, heheh
 Lips Sealed
Po słabszych tonikach takiego efektu nie było, nie bój się!  police

Od razu mi lżej Smiley nie mam zamiaru na początku przesadzać ze stężeniem, bo jeszcze wyjdzie mi jakiś burak i tak zostanie.
Joasiak1
UNO

« Odpowiedz #8 : Wrzesień 29, 2006, 13:52:55 »

Ja zrobiłam tak:
1 ml kwasu (proszku) rozpuściłam w 4 ml wody. Nawet nie musiałam podgrzewać nic ani tej wody dawać letniej - bardzo ładnie sie rozpuściło wszystko.
 Na twarz nakładałam palcami. Powoli, równomiernie.
Pierwszego dnia nic nie było, a;le drugiego i trzeciego łuszczyłam sie jak jaszczurka.
Teraz zrobiłam drugi peeling i na razie nic sie nie łuszczy. jak do jutra nic sie nie będzie obdzierać to powtórzę.

Aha, jeszcze podam Wam
przepis na tonik migdałowy:
5 ml kwasu migdałowego (proszku)
1 ml lecytyny HLB 7
5 ml alkoholu etylowego (wódki)
wody do 50 ml

Kwas rozprowadziłam w letniej wodzie (ok połówę wody użyłam do tego) w pozostałej części wody rozprowadziłam lecytynę.  Połączyłam obie części, dolałam etanol.
Tonik ma 10% kwasu migdałowego i myslę, ze przy codziennym stosowaniu moze dać rezultat zblizony do tego, jaki osiągamy po peelingu. Jak myślicie?
Przepis jest mojego autorstwa, robiłam taki lecytynowy tonik na kwasie salicylowym i też byłam bardzo z niego zadowolona, ale ze względu na słoneczną porę wolę przejść teraz całkowicie na kwas migdałowy.

Mam pytanie: czy ten pierwszy przepis, czyli 1ml kwasu na 4ml wody i na skórę bez zmywania jest odpowiedni dla osób początkujacych z kwasem migdałowym, czyli nieprzygotowanych tonikiem....?
Pytam, bo wkurza mnie to moje przebarwienie na czole - a czoło mam tłuste. Nic wiecej tym serum nie chcę smarować, bo boję się o naczynka.

I czy kwas migdałowy z mazideł może być...?
Smok
UNO

« Odpowiedz #9 : Wrzesień 29, 2006, 18:38:25 »

Limaria radziła dla poczatkujących zaczynac od 5 %, tonik Piti ma 10%.
rufek
UNO

« Odpowiedz #10 : Wrzesień 30, 2006, 11:00:14 »

mam zamiar zaczac od peelingu wedlug przepisu Piti => 1 ml kwasu (proszku) rozpuściłam w 4 ml wody

Smok:
Czyli Rufku zaczynasz z grubej rury od 20%.

Kiedys mialam robione kwasy u kosmetyczki i nic sie nie dzialo specjalnego, nawet sie nie luszczylam.
Przede wszystkim zobacze jak bedzie reagowac cera. Najwyzej bede go zmywac po kilku minutach. Poza tym mam juz troche zachartowana paszcze. Cheesy
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2006, 11:43:47 wysłane przez pitipel » Zapisane
Smok
UNO

« Odpowiedz #11 : Październik 08, 2006, 14:41:26 »

To ja jeszcze zamarudzę. Bo ja czegoś nie rozumiem.

Po umyciu buzi mydłem nalezy przetrzeć buzię tonikiem, żeby ją zakwasic.
Z drugiej strony przed użyciem kremu z kwasem nalezy odczekac 15-20 min po umyciu np. mydłem, żeby nie było ph zasadowe. A po umyciu żelem? Czy ph jest kwaśne czy zasadowe? No i co wtedy, jak tonik jest z kwasem.

Np. myję buzię mydłem siarkowym i co? kłaść od razu tonik migdałowy albo mlekowy czy czekać? a jesli to ile? A może przetrzeć po mydle buzie tonikiem,żeby ją zakwasić, a na to płyn z kwasem?
Myję buzię żelem, olejkiem (nie wiem jakie ph) i co teraz? Czekać czy kłaść od razu?

Taki Klinik ze swoimi 3 krokami to każe myć mydłem i kłaść od razu tonik, a tonik jest z kwasem. Nie każe czekać.

Piti:
Dzizas, Smoku, ale dałeś czadu, łał!
Nie zastanawiałam się nigdy aż tak szczegółowo; wszystko jakoś na wyczucie robię i jakoś to tam jest.
Z reguły myję twarz żelem i później tonik z kwasami, później na jeszcze wilgotną twarz retinoidy.
Ostatnio myję twarz olejkiem do mycia (9 części oleju - obecnie brzoskwiniowego - z jedną częścią polysorbate); dalej tok postępowania taki sam.

Piti:
Jeżeli myjesz twarz typowym mydłem, to ja bym zaczekała z tonikiem kwasowym, a nawet wcześniej przetarła skórę jakimś innym tonikiem. Jeżeli myjesz łagodnym żelem, wówczas nie czekałabym wcale. Większość żeli ma pH ok. 5,5, więc prawie neutralne w kierunku kwaśnego. Mydła mają zawsze zasadowe pH, m.in. dlatego nie poleca się ich do mycia twarzy, bo zaburzają kwaśny płaszcz skóry.
Ja też myję twarz olejkiem i prawie od razu, jak tylko skóra jest zupełnie sucha kładę tonik z kwasem. Szczerze mówiąc nie przyszło mi do głowy, żeby zmierzyć pH tego myjącego olejku. Może to i niezły pomysł

asinek:
Sadze ze mydlo swoim zasadowym pH moze zmniejszyc skutecznosc kwasowego toniku. Ale wzawszec mozna przetrzec skore dwa razy (wtedy nie trzeba miec dwoch tonikow, ja dostaje kota jak mam za duzo ustrojstw na poleczce) - raz zeby zneutralizowac pH, drugi zeby kwasy zadzialaly. Na pewno jest tak ze jesli pH jest za wysokie to kwasy nie zadzialaja (wiem z autopsji, nawet 10% kwasu salicylowego o pH 4 jest do doopy, tzn robi NIC).
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2006, 11:38:59 wysłane przez pitipel » Zapisane
neverman
UNO

« Odpowiedz #12 : Listopad 02, 2006, 22:36:37 »

Peeling robie wieczorem. Trzymam z reguly pol godziny a potem myje twarz mydlem z dodatkiem sody spozywczej. Nakladam  dodatkowo metronidazol, jesli faktycznie bardzo boli (drugi peel mial  40%: pierwsze 2 warstwy na wodzie, trzecia - na alkoholu). Jak nie - to  tylko linomag i wazeline w plynie.

Rano mieszanka "the day after":

masc z propolisem  7%- 20%
masc cynkowa - 30%
linomag/wazelina - 50%

Wersja dla poczatkujacych (u mnie skladniki aktywne sa w wiekszych stezeniach). Przyspiesza  proces "wysychania" skorupy i zarazem dziala przeciwzapalnie. Tylko jeszcze mniej wyjsciowo sie wyglada, bo na ten pysk spalony laduja barwy wojenne w kolorze zoltym (propolis) oraz bialym (m. cynkowa). Ale takie mazidlo to taki domowy faster. Stosuje na przemian z wazelina lub linomagiem.

Rownie dobre jest imho siemie lniane (nie mielone - to jest swietne do peelingow) . Zalewa sie je wrzatkiem i 15 minut gotuje na wolnym ogniu. Potem przecedza, dodaje konserwantu  czy olejku z drzewa herbacianego wraz BHT - albo i nie... Mozna rozrzedzic ten kisiel woda - ja tam go zostawiam jak jest. U mnie sie sprawdza jako nawilzacz do wlosow, ale rownie dobrze  go stosuje na twarz. Troche sciaga, wiec mozna po prostu uzyc do przemywania twarzy platkiem kosmetycznym nasaczonym wywarem z siemienia  lnianego. Jak po raz pierwszy zastosowalam kwas hialuronowy solo, to mialam identyczne odczucia organoleptyczne;) choc na pewno HA dziala silniej.

Co do powtarzania aplikacji. Mam wrazenie, ze sie kumuluje, wiec  ilosc przechodzi w jakosc. Ja sobie nakladam peeling ze trzy razy (pedzelek do nakladania fluidu z Sephory, sztuczne wlosie; szeroki i poreczny - nawet jak lapki sie trzesa, to w oko nie wjedzie).  Ale przy trzeciej aplikacji wlaczam wiatraczek Wink

Oczywiscie, o zachowaniu absolutnych rygorow higieny podczas majstrowania przy twarzy nie musze pisac;)

Osobiscie jestem przeciwniczka moczenia twarzy przez 2-3 dni, zanim nie uformuje sie skorupa i nie zacznie cokolwiek zlazic. Odradzalabym takze sciaganie naskorka podczas kapieli. Niech samo zlazi, choc to baaaardzo irytytujace. Wtedy tez stosuje alantan - w kremie i zasypke (podpatrzone u kosmetyczki).

I powracamy do poczatku postu. Na swiezy naskorek znowu ww mazidlo. I koniecznie filtry. U mnie chemiczne spowodowaly reakcje "piecze jak diabli a skora czerwienieje", wiec kupilam fluid z ekranem mineralnym Musteli (pelegnacja kobiet w ciazy i niemowlat), faktor 50. Niestety, barwi na bialo, ale przynajmniej nie szczypie nic a nic a ja mam pewnosc, ze na obliczu jest, jak tylko spojrze w lustro:
Biala Kobieta;)))

Poza tym, podpisuje sie pod wszystkim, co napisano w poprzednich postach. Ja twarz przed peelingiem przecieram tonikiem z octu jablkowego lub tonikem z kwasem salicylowym (wersja hard).

Na jednym z for ktos umiescil takie info, moze komus sie przyda dla poszerzenia wiedzy:

http://www.bio-med.pl/migdalowy_peel.html

Pozdrawiam, Nev

<Piti, jestem Ci dozgonnie wdzieczna. Na zdjeciach doskonale widac, jak zbladly te Gorbaczowy juz po 1. peelingu>

Ano wlasnie. Zeby to cholerstwo mozna bylo wyrugowac raz na zawsze. Peelingowalam sie we wtorek wieczorem, dzis mam rozowa skore i nieznaczne slady po przebarwieniach. A to dopiero czy juz trzeci peeling. Czyzby naplyw melaniny w to czy inne miejsce byl juz przesadzony i jak tylko wyjdzie slonce - wyjda plamy? Czy  trzeba sie po prostu zaopatrzyc w korektory na reste zycia;)?

Piti, co ile sie obdzierasz?

Piti:
Nev, ja mam nadzieję, zę u Ciebie nie bedzie jak u mnie - u mnie po jakimś czasie wyłazi cholerstwo, niestety...
Obdzieram się co 2-3 tygodnie.
Latem plamy "odrastają" szybciej.
Teraz za to zaobserowalam coś ciekawego:
kjak daję pod retin tonik HA+mlekowy 15%, później jeszcze poprawiam HA zmieszanym z olejem z winogron, to przebarwienia wyraźnie mi pobladły i w bardzo szybkim tempie...
Miałam się właśnie znowu obdzierać, ale chyba poczekam i zobaczę co będzie dalej.
Ogólnie zimą przebarwienia siedzą cicho, latem się uaktywaniają mimo, ze filtruję się zapmiętale, noszę czapki o okulary.
Najciekawsze jest to, ze moje czoło słonca nie ogląda (czapki i kapelusze, filtry!) a tam plamki też się odnawiają...
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2006, 11:50:22 wysłane przez pitipel » Zapisane
Noor
Gość
« Odpowiedz #13 : Listopad 04, 2006, 11:42:34 »

Czy ktoś tutaj łuszczył się po 5% toniku Limarii.

Wiem, że Wy preferujecie wylinkę, jak jedwabnik z kokona, ale ja akurat dokładnie odwrotnie - zależy mi na delikatnym, niewidocznym złuszczaniu. Czy po tym toniku skóra się widocznie łuszczy, czy można go spokojnie używać, jak tonik z BHA Pauli?

Rufek:
Noor, po 5% toniku raczej nie powinnas sie widoczie luszczyc, najwyzej bardzo delikatnie i to nie na calej twarzy tylko w okolicach ust.

Nan:
Wydaje mi się, że widoczna wylinka po 5% raczej nikomu nie grozi Wink Ja używam teraz toniku 5% mlekowego + 5% migdałowego + HA i wierz mi, nic złego się nie dzieje. Wręcz mam wrażenie, że taki mix jest łagodniejszy od 10% mlekowego, jaki stosowałam wcześniej.

neverman:
Noor, chyba na takie ekhm... peelingi chodzi moja znajoma. Szefowa bedac, przy stalych godzinach pracy, nie moze sobie pozwolic na wyglad mazepy (by Piti). A o cenach takiego zabiegu pisalam watku o przebarwieniach. Z tym, ze jej ten  peeling  migdalowy zalecono na slady po tradziku. No i podobno delikatnie sie luszczy, bardzo delikatnie...
Chcialam ja namowic na cos mocniejszego w domu i taniej, ale na razie sie lamie...Wiesz, pokutuje u ludzi teoria, ze kosmetyczka - to jednak kosmetyczka.

Noor:
Nie, no...Na pewno nie chodzi na cowieczorne smarowanie tonikiem Limarii Wink (czyli samodzielnie umieszanym wg przepisu z Mazideł, bo to o tym przecież pisałam).

U mnie natomiast "pokutuje" Wink teoria (ukuta na podstawie wcześniej pokutującej praktyki, oczywiście), że KAŻDE zaczerwienienie po drażniącym kosmetyku kończy się na MOJEJ twarzy stanem zapalnym, łuszczeniem i PRZEBARWIENIEM pozapalnym, które w moim wieku i przy moim typie cery nie zejdzie przez najbliższe 20 lat. I dlatego nie mam najmniejszego zamiaru wykonywać na swojej twarzy Waszych krwawych zabiegów i nikt mnie do tego nie namówi. Po jednym byłabym łaciata, jak krowa, po dwóch permanentnie czerwona. Uroda

A jesli chodzi o pilingi migdałowe gabinetowe, to całkiem przyjemny zabieg. Wykonuje się go miksturą składającą się z 40% kwasu migdałowego, mleczanu kwasu glukonowego (jednego z PHA) i czynnika MPF (cokolwiek by to było), na nieznanym mi podłożu, nakładaną na 5 minut i deaktywowaną takim beżowym żelem. Potem na to nakłada się krem z wyciągiem z brokułów (mniam). Żadnego szczypania, łuszczenia, sciągnięcia itp. Normalny piling. Namówiłam moją kosmetyczkę na jedną próbę gratis Wink

Czyli nikt nie ma z tym wg przepisu z Mazideł żadnych doswiadczeń?

Edit: Sama mam już doświadczenia
  • po 5% nie ma w ogóle łuszczenia
  • po 6% w zasadzie też nie ma łuszczenia i nie podrażnia naczynek (moich)
  • po 7% podrażnia naczynka, po 2 razach nie było łuszczenia
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2007, 11:30:36 wysłane przez Noor » Zapisane
Erato
UNO

Wielka Łowca

« Odpowiedz #14 : Listopad 05, 2006, 23:10:23 »

Noor, lekkim łuszczeniem na 5% tonik migdałowy (stosowany codziennie) reaguje skóra na moim dekolcie oraz plecach, dzieje się to po kilku dniach regularnego używania toniku. Co do twarzy to trudno mi ocenić, bo obłażę i tak permanentnie po Zoracu. Ale przypuszczam, że jeśli komuś chodzi o delikatne złuszczenie, to ten tonik "da radę"   Smiley

die with memories,
not dreams

http://dq4u.blogspot.com/
marianna
Moderator
UNO

« Odpowiedz #15 : Listopad 06, 2006, 11:40:59 »

wnioskuję nev, że wg Ciebie peeling migdałowy kumuluje się w skórze?
Czyli jeśli nałożę 10% raz podem drugi raz i trzeci - to bedę miała większego "kopa" niż przy jednej warstwie?

Ostatnio jestem po lekturze tychże artykułów:
http://www.cornetis.com.pl/pliki/DK/...2004_2_109.pdf
http://www.cornetis.com.pl/pliki/DK/...2004_3_191.pdf
http://www.cornetis.com.pl/pliki/DK/...2004_4_243.pdf

Marianno!!! Jak tu spojrzysz - bardzo Cię proszę popatrz na te linki i jakoś coś zrób, bo się nie chcą otwierać. Moze żle skopiowałaś? Sprawdz - bardzo, bardzo proszę!!! Piti
i tam między innymi autorzy nie zalecją natłuszczania po peelingu pastą jenssena (bo właśnie skorupa ma byc sucha - ze niby prędzej odpadnie) i po TCA (że natłuszczazce zmniejszają penetrację kwasu i osłabiają efekt końcowy)

osobiście nie bardzo sobie wyobrażam jak człek miałby wytrzymac z taką skorupą na twarzy (jak mi jest ciężko po 10% migdale Wink ) - ale z ciekawości pytam : skąd wiecie, ze po migdale można bez przeszkód się natłuszczać i nie ma to żadnych relatywnie negatywnych skutków?

To sa tylko takie moje teoretyczne rozważania - początkującego Frediego Kreugera?
Piti:

W sumie to miałam dylemat w którym wątku o tym pisać - czy w wątku o kwasie migdałowym, czyw "domowych peelingach" Smiley

właściwie z nudów,  wysmarowałam się wczoraj moim tonikiem z kwasem migdałowym (12%),
nakładałam pędzelkiem, dwie warstwy (druga po wyschnięciu pierwszej)....no i lekko się zdziwiłam....bo po drugiej warstwie zrobił mi się biały nos - wow!- i taki szron na brodzie i u nasady nosa ....

normalnie zgłupiałam...myslałam, że takie atrakcje są zarezwerowane dla większych stężeń...
to aż tak się kumuluje?! czy kwas migdałowy tak jak TCA nabiera mocy z czasem? (bo muszę się przyznać, że tonik po umieszaniu  stał bezczynnie ponad tydzień)

normalnie mocno musiałam się powstrzymywać, żeby nie pacnąć sobie jeszcze trzeciej warstwy...co jak co ale nie w poniedziałek Cheesy

poczekałam pół godziny, biel przeszła w lekko zarumieniony kolor;  nie zmywałam tylko na to wsmarowałam kremem z lanoliną - w "białych" miejscach wchłonał się do matu, a na reszcie twarzy jak zawsze pozostała warstwa na skórze, dosmarowałam się na noc i już

acha - na czole zrobiła mi się taka cieniuteńka błona (która sie złuszczy?)

rano  - zero atrakcji, tylko wokół ust oblazłam na potęgę - reszta twarzy w stanie nienaruszonym (na razie Wink )
pierwszy raz pod filtr nakładałam krem z lanolina i wszystko elegancko się wchłonęło - z doświadczenia wiem, że w takich przypadkach nie ma mowy o jakimkolwiek skrobiowaniu - bo podkreśli wysuszenie - poszłam błyszcząca do roboty

zobaczę jak ten mój eksperyment się rozwinie Smiley

marianna:
drugi dzien "po" - dlaczego ja wciąż się nie łuszczę? jestem zawiedziona Tongue
skóra sucha jak pieprz ale trzyma się świetnie :/

ponieważ dziś miałam nieprzespaną noc - i łaziłam po domu  jak zombi - to wysmarowałam się (nie bez obaw) alantanem na brodzie - bo mam tam dwa takie hiper przesuszone placki - pomogło nawet Wink

jedno co przypadło mi do gustu - to fakt zniknięcia części zaskórniaków (tych na granicy nosa i policzków) - dziś rano wsadziłam prawie nos do lustra - tak ich szukałam - i nie znalazła
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2006, 12:24:17 wysłane przez pitipel » Zapisane

pitipel
Gość
« Odpowiedz #16 : Listopad 19, 2006, 12:58:20 »

Dziekuje.
Do tej pory raczej znalam mix kwasu mlekowego z salicylowym. Wg przepisu podanego przez Piti z 2. linku:

Salicylic Acid 20%, Mandelic Acid 10%
With Mediterranean Fruit Vinegar

A coz to, za przeproszeniem? Ocet  winno-gronowy/owocowy?

Tak, i to śródziemnomorski jeszcze  Cool

Natomiast po przeglądzie wielu stron o pilingu migdałowo - salicylowych stwierdzam, zę mi się bardzo podoba, to co o nim piszą.
Mam zamiar spróbować, moze nawet dziś  Chytry
pitipel
Gość
« Odpowiedz #17 : Listopad 20, 2006, 12:38:04 »

ad rem....

ten salicyl  z migdałem to musi być w takich zabójczych (dla mnie) stężeniach...czy mozna mniej ale przy zachowaniu proporcji 2/1 ...czy proporcja też nieistotna?

czy migdał też Was tak niemiłosiernie wysusza?

Mnie nie wysusza w ogóle, tzn mówię tu o głębszym i poważniejszym pilingu a nie o tonikowaniu się.
Zaś z pytania pierwszego nic nie rozumiem - 2/1 = 50%; ja robiłam max 35% i bolało, 50% bym nie próbowała  Huh

Tylko nie wiem, czy dobrze zrozumiałam to co napisałaś  Shocked
Heh...chyba za dużego skrótu myslowego użyłam Wink....

mój wywód opierał się na tym poście:
Dziekuje.
Do tej pory raczej znalam mix kwasu mlekowego z salicylowym. Wg przepisu podanego przez Piti z 2. linku:

Salicylic Acid 20%, Mandelic Acid 10%
With Mediterranean Fruit Vinegar

A coz to, za przeproszeniem? Ocet  winno-gronowy/owocowy?

20% salicyla
10% migdała  czyli salicyla jest dwa razy więcej niż migdała...ale suma tych % jest dla mnie przerażająca...

wydaje mi się , że mozna użyć tego w mniejszym syężeniu np. 10% salicyla + 5% migdała =>proporcja będzie zachowana...ale czy taka proporcja ma jakieś głębsze znaczenie? właśnie taka  - a nie inna?

Piti:
Aaaaa!!! Tera rozumiem!!! 
Jasne że tak, marianno! Ja 20% salicyla cwiczyłam i bolało  Huh
Jakbym do tego miała dołożyć jeszcze coś to by mi chyba zwieracze puściły normalnie 

Zmniejszenie i stopniowe zwiększanie - albo i nie  Wink - jak najbardziej wskazane mi się tu wydają.
marianna:
No to dobrze , że się zrozumiałyśmy...  Grin
Teraz druga część mojego problemu : czy taka właśnie proporcja 1 do 2 - ma jakieś ukryte znaczenie czy nie? Czy mozna w innych proporcjach np. więcej migdała mniej salicyla?  Undecided

Bo gdziekolwiek napotkałam się na autorskie  mieszanki kwasowe to np. w przypadku salicyla i kwasu mlekowego - to zawsze mlekowego było więcej od salicylowego...(na przykład;) )

Piti:
Ja nie mięszam klwasów jednak. Przede wszystkim dlatego, ze migdałowy solo ponoć nie uwrażliwi na słońce. Ostrożności nigdy dość, zwłaszcza jak się ma łaty.
Natomiast tak, w gotowych preparatach z reguły salicylowego jest więcej niż migdałowego, no i mlekowego więcej niż salicylowego.
Swoją drogą ciekawi mnie z czego to wynika. Żadnych badań nie znalazłam.
Najciekawsze jest jednak, ze jedna z firm do takiego mixa migdałowo - salicylowego dorzucała jeszcze vit C.
Bardzo fajny pomysł.
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2006, 12:16:57 wysłane przez pitipel » Zapisane
neverman
UNO

« Odpowiedz #18 : Listopad 21, 2006, 14:30:47 »

Podaje link z LU za Zambezzi:

http://www.treatment-skincare.com/August-2006/Skinceuticals-Mandelic/Peel.html

Czyli:

Peeling migdalowo –salicylowy
20% salicylowy
10% migdalowy
70% ocet owocowy (jablkowy, brzoskwiniowy, morelowy)

Na umyta i odtluszczona twarz nalozyc pipeta punktowo peeling. Rozprowadzic pozczawszy od czola, przez policzki po brode
Trzymac 3-5 minut a potem zmyc zimna woda.

Jako pre-peeling: woda, kwas askorbinowy, kwas mlekowy, kwas glikolowy,  zinc sulfate, phenoxyetanol, bioflawonaidy, kwas hialuronowy

A teraz z innej beczki. Moze ktos, kto rezyduje na obu forach, chce sie przylaczyc do zakupu TCA? W watku  retinoidy/kwasy mozna sie zapisac.

(Mam nadzieje, ze nie popelniam zadnego faux pas)
_mina_
UNO

« Odpowiedz #19 : Styczeń 01, 2007, 23:31:47 »

A czy tonik z kw migdalowym mozna stosowac na dzien pod filtr czy tez jest to absolutnie zakazane i tylko nanocnie mozna go stosowac?Chcialabym go sobie wreszcie ukrecic:)

Zmienia mi się w głowie...
Nan
Administrator
UNO

My tu wąpierza tropim

« Odpowiedz #20 : Styczeń 01, 2007, 23:40:56 »

Zasadniczo kwasów powinno się używać tylko na noc, ale ja sama robię sobie poranny tonik z kwasem migdałowym, ale w stężeniu 2%. Pocieszam się, że taka ilość na pewno niczego nie złuszczy, ale za to na pewno lekko zakwasi skórę. Poza tym podobno kwas migdałowy nie powoduje większego uwrażliwienia skóry na słońce, chociaż przyznam się, że jakoś nie jestem w stanie do końca w to uwierzyć.

Hej, przeleciał robot, wydał cichy chrobot.
_mina_
UNO

« Odpowiedz #21 : Styczeń 07, 2007, 23:59:46 »

Dzisiaj zrobilam peeling migdalowym, ale wysmarowalam dekolt.Zobaczymy co z tego wyjdzie Smiley

_mina_
UNO

« Odpowiedz #22 : Styczeń 09, 2007, 23:18:03 »

Hm niestety na moich plecach mieszanka w czesciach 1:4 nie zrobila najmniejszego wrazenia :/ .No nic bedziemy na alkoholu teraz robic

margaretka02
UNO

« Odpowiedz #23 : Styczeń 09, 2007, 23:25:31 »

Podaje link z LU za Zambezzi:

http://www.treatment-skincare.com/August-2006/Skinceuticals-Mandelic/Peel.html

Czyli:

Peeling migdalowo –salicylowy
20% salicylowy
10% migdalowy
70% ocet owocowy (jablkowy, brzoskwiniowy, morelowy)

Na umyta i odtluszczona twarz nalozyc pipeta punktowo peeling. Rozprowadzic pozczawszy od czola, przez policzki po brode
Trzymac 3-5 minut a potem zmyc zimna woda.

Jako pre-peeling: woda, kwas askorbinowy, kwas mlekowy, kwas glikolowy,  zinc sulfate, phenoxyetanol, bioflawonaidy, kwas hialuronowy

A teraz z innej beczki. Moze ktos, kto rezyduje na obu forach, chce sie przylaczyc do zakupu TCA? W watku  retinoidy/kwasy mozna sie zapisac.

(Mam nadzieje, ze nie popelniam zadnego faux pas)

I to mazidło pomoże mi zlikwidowac plamy? Sam peeling migdałowy nie ruszył ich w ogóle, może czas sięgnać po mocniejsze środki  Undecided
_mina_
UNO

« Odpowiedz #24 : Styczeń 15, 2007, 11:16:09 »

musze przeprosic ten kwas.Poniewaz oliwka rossmana doprowadzila moje plecy do katastrofalnego stanu (lacznie z powstaniem jakichs zaskornikow ktorych atom nie chcial ruszyc).Jako iz wybieram sie na bal politologa w piatek chcialam sie koniecznie tego pozbyc.1szy peeling nie dal absolutnie zadnych efektow.2go takoz jak sie wydawalo na poczatku.Nastepnej nocy po peelingu wysmarowalam plecy atredermem i zaczelo sie luszczenie.Jestem po duuuzym wrazeniem.Wszelkie nierownosci, przebarwienia po prycholach zeszly.Plecy sa gladkie.Sam zabieg nie jest nieprzyjemny jakos specjalnie.Swedzi i piecze, ale da sie przezyc. Potem jednak swedzenie doprowadzalo mnie do szalu.Ciagle smarowalam plecy czyms tlustym, skora oblazila.Ale dla tych efektow warto!Jak bede miec czas to zrobie sobie na twarzy taki peeling  Roll Eyes

Strony: [1] 2
  Drukuj  

Skocz do: